Działki rekreacyjne – inwestycja w odpoczynek

Działki rekreacyjne – inwestycja w odpoczynek
Marta Kulawik

Co roku wiosną zaczynamy planować letnie wyjazdy. Zdajemy sobie sprawę z kosztów, ale przecież w mieście ciężko o chwilę wytchnienia. W miejscu stałego pobytu trudno odciąć się od codziennych spraw i w pełni odpocząć. Myślałeś kiedyś o własnym domku letniskowym poza miastem? Działki rekreacyjne to rozwiązanie, na które decyduje się wiele rodzin. Poznaj szczegóły dotyczące tego typu nieruchomości w Polsce.

Aktywny odrzynek – to się ceni

W Polsce wciąż rośnie zainteresowanie agroturystyką. Ośrodki wypoczynkowe rozwijają się. Dodatkowo zmieniło się podejście Polaków do odczynu. Wyjeżdżamy nie tylko za granicę na długie urlopy, ale staramy się wykorzystywać weekendy i wolniejsze momenty, żeby wyrwać się za miasto. Wzrosło zainteresowanie różnymi sportami np. bieganiem, narciarstwem, jazdą konną. Dzięki temu chętniej spędzamy czas w ośrodkach wypoczynkowych z raz ze znajomymi, rodziną, czy bliską osobom.

Ceny rosną

Powyższe czynniki mają wiele plusów. Korzystają na tym przede wszystkim właściciele pokoi czy ośrodków wypoczynkowych. Jednak wraz z zainteresowaniem dotyczącym działek rekreacyjny rosną ich ceny. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości rekreacyjne w spokojnych okolicach, które są otoczone lasami, łąkami, jeziorami.

Działki rekreacyjne – jaką lokalizację wybrać?

Wiele osób pracuje w takim trybie, że zazwyczaj tylko dwa wolne dni w tygodniu pod rząd, czyli weekend. To zbyt krótki czas, aby wybierać się w długą podróż. Dlatego wiele osób decyduje się działki niedaleko miejsca stałego zamieszkania. Działki za miastem to świetny sposób na wypoczynek, ale jednocześnie nie musimy planować długich podróży. Utrzymacie nieruchomości nieopodal naszego stałe miejsca pobytu pozwala też na sprawniejszą opiekę nad domkiem.

Działki rekreacyjne – po co przepłacać?

Wiele osób boi się wziąć pod uwagę kupno działki rekreacyjnej ze względu na koszty, które się z tym wiążą. Ogłoszeń dotyczących takich nieruchomości jest naprawdę wiele. Zwróć uwagę na to, że większość cen podlega negocjacji. Działka to inwestycja na długie lat. Należy jednak dopasować lokal i jego wyposażenie, do naszych potrzeb. Z nieruchomości rekreacyjne nie musimy robić pałacu bardzo dużym kosztem. Żeby dobrze się bawić i wypocząć niejednokrotnie wystarczy dobry grill, skromne pokoje i altana Pamiętajmy również o tym, że działki rekreacyjne w dobrym stanie niemal nie tracą na wartości.

Co ceni się w działkach rekreacyjnych?

Postawiliśmy sporządzić dla zainteresowanych listę rzeczy, które warto wziąć pod uwagę wybierając idealną dla nas nieruchomość rekreacyjną.

  • Dogodna lokalizacja. Jeśli chodzi o pożądane miejsce to wciąż królują Mazury i Kaszuby. Tak jak wspominaliśmy duży wpływ ma odległość miejsca zamieszkania od nieruchomości rekreacyjnej.
  • Mierz siły na zamiary. Nie inwestuj w kosztowne rezydencje jeśli wiesz, że ukończenie ich remontu z Twoimi możliwościami może potrwać kilka lat i nie wykorzystasz w pełni możliwości.
  • Weź pod uwagę zainteresowanie Twojej rodziny. To pozwoli Ci określi jak ma wyglądać otoczenia domku i co jest dla was istotne. Określ także d tego chcesz wykorzystywać swoją działkę.
  • Ziemia, którą kupujemy powinnam być przez nas w pełni wykorzystana. Budynek to nie wszystko. Przemyśl jaki plan na zagospodarowanie ogrodu. Może stworzyć plac zabaw, piaskownicę, basem, miejsce dla swoich pupili.

Zwróć uwagę na ofertę agencji nieruchomości Re/Max Gold i wybierz oferty odpowiadające Twoim wytycznym.