Działki w Rogoźniku, czyli alternatywa dla miejskiego zgiełku!

Działki w Rogoźniku, czyli alternatywa dla miejskiego zgiełku!
Marta Kulawik

Nieustanny pęd, panujący w wielkomiejskim życiu, sprawia, że od dłuższego czasu możemy zaobserwować tendencję do kupna nieruchomości na terenach podmiejskich. Coraz więcej osób poszukujących odpoczynku od hałasu, zapachu spalin i szaroburej architektury miast, wybiera w zamian ciszę, świeże powietrze oraz piękny widok za oknem.

Idealną alternatywą dla osób szukających spokoju i cudownego krajobrazu, a jednocześnie marzących o szybkiej komunikacji z dużymi ośrodkami Aglomeracji Śląskiej jest Rogoźnik. Na atrakcyjność tej niewielkiej wsi, położonej w powiecie będzińskim w gminie Bobrowniki, składa się bardzo dobra lokalizacja – zaledwie 7 km od Piekar Śląskich, 20 km od Katowic, czy 12 km do CH M1 w Czeladzi. Sąsiedztwo z wysoko zurbanizowanymi miastami sprawia, że wieś ta świetnie pełni nie tylko funkcję rezydentalną, ale również rekreacyjno-wypoczynkową, szczególnie podczas weekendów i okresu wakacyjnego. Niewątpliwy wpływ mają na to liczne tereny zielone – Rogoźnik otoczony jest lasami, a na terenie wsi znaleźć można także urokliwy park z jeziorem. Dawniej funkcjonował tu ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy „Huty Katowice” w Dąbrowie Górniczej – dziś obszar stanowi zaplecze rekreacyjne dla mieszkańców miasta. Swoją siedzibę ma tu działające od 1991 roku Międzynarodowe Miasteczko Edukacji Ekologicznej, regularnie organizujące warsztaty oraz obozy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W miejscowości funkcjonuje także szereg placówek edukacyjnych, sklepy, restauracje oraz liczne przedsiębiorstwa usługowe, zaspokajające wszelkie potrzeby życiowe.

Niedawno do sprzedaży udostępnione zostało kilkanaście wspaniale położonych działek pod budowę domu w Rogoźniku. Miło nam poinformować, że biurem nieruchomości, które posiada wyłączność na ich sprzedaż zostało RE/MAX Gold.

Porównanie cen działek budowlanych-jednorodzinnych w wybranych lokalizacjach z ofertami Re/Max Gold w Rogoźniku

Porównanie cen działek w Rogoźniku i okolicach - tabelka

Dane na podstawie serwisu morizon.pl

Działki budowlane położone są na Górze Buczyna i oferowane są w niezwykle przystępnej cenie 105 zł netto za 1 m kw. Jest to kwota o wiele mniejsza niż średnia cena działek w takich miast jak Katowice, Sosnowiec, Zakopane czy Gliwice, gdzie za jeden metr kwadratowy działki można zapłacić nawet do 5 razy więcej. Choć warto pamiętać, że w przypadku większych miast średnią cenę zawyżaja nieruchomości, umiejsciowione na terenie prestiżowych dzielnic. W całym województwie śląskim najdroższą działką budowlaną-jednorodzinną na sprzedaż jest nieruchomość na Ptasim Osiedlu w Katowicach, w której za 1 m2 należy zapłacić 1328 zł. Najtańsza działka tego typu znajduje się w Rusonowicach koło Koszęcina – 1 m2 kosztuje tam zaledwie 11 zł.

Oferowane przez nas działki w Rogoźniku oznaczone są jako tereny zabudowy mieszkaniowej. Tuż przy nich znajduje się utwardzona droga wewnętrzna, do której dostęp nie wymaga wykupienia ze strony nowego właściciela. W bliskiej odległości znajdują się wszystkie niezbędne media – woda, gaz, prąd i kanalizacja – które w łatwy sposób można poprowadzić do nieruchomości.

Więcej informacji na temat działek znajdziesz bezpośrednio w jednej z ofert:

Działka w Rogoźniku o powierzchni 633 m2 

– Działka w Rogoźniku o powierzchni 1266 m2 

inne oferty działek

Katowickie biuro nieruchomości RE/MAX Gold od ponad pięciu lat oferuje szereg usług związanych z obrotem nieruchomościami na terenie Bytomia i okolic. Wśród naszych usług znaleźć można nakręcenie filmu promującego nieruchomość. Chcesz sprzedać bądź kupić dom, mieszkanie albo działkę? Zgłoś się do nas!