Jak wybrać pierwsze mieszkanie?

Jak wybrać pierwsze mieszkanie?
Marta Kulawik

Wybór pierwszej nieruchomości nigdy nie jest łatwą decyzją. Szczególnie dla młodych osób, które nie orientują się w sytuacji panującej obecnie na rynku nieruchomości. Dowiedz się, jak wybrać pierwsze mieszkanie. Mamy kilka wskazówek!

Zdobądź wiedzę

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że zakup mieszkania budzi wiele emocji. Nie warto jednak działać w pośpiechu. Zanim rozpoczniesz poszukiwanie odpowiedniego lokalu, zdobądź podstawową wiedzę. Możesz zapoznać się z artykułami na blogach agentów nieruchomości. Weź pod uwagę ceny za metr kwadratowy w konkretnej lokalizacji, różne oferty oraz sprawy formalne. Jeśli skorzystasz z pomocy agenta nieruchomości, większość formalności pozostanie w jego rękach. Zdecyduj się na pomoc osoby, której argumenty, uwagi oraz wcześniejsze dokonania do Ciebie przemawiają. Możecie wspólnie stworzyć plan działania, który usprawni inwestycję. Przejrzyj również oferty w internecie. Wówczas istnieje możliwość zapisania i porównania tych najbardziej atrakcyjnych. Postaraj się określić kryteria: lokalizację, cenę, metraż, ilość pokoi i dodatkowe kwestie.

Jak wybrać pierwsze mieszkanie? – Czas działa na Twoją korzyść

To czy chcesz kupić mieszkanie szybko, czy możesz poświęcić na to więcej czasu ma ogromne znaczenie. Jeśli możesz pozwolić sobie na cierpliwość, to w grę wchodzą również nieruchomości, które wymagają remontu, czy odświeżenia. Ta kwestia jest ważna również wtedy, kiedy jesteśmy zainteresowani powierzchniami w stanie deweloperskim, na które trzeba niestety odrobinę poczekać. Tutaj pojawia się kolejne pytanie: wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego, czy z wtórnego? Wszystko zależy od budżetu oraz wymagań. Jeśli Twoim marzeniem jest zaprojektowanie i urządzenie nieruchomości od początku, to lokal w stanie deweloperskim nada się do tego idealnie. Nowe mieszkania posiadają także dodatkowe udogodnienia: garaże podziemne, miejsca parkingowe, tarasy czy ogródki. Za taki komfort musimy jednak odpowiednio zapłacić.

Jak urządzić pierwsze mieszkanie?

Wbrew pozorom urządzenie mieszkania niemal od zera zajmuje sporo czasu i nie jest proste. Często dajemy ponieść się chwili i podejmujemy pochopne decyzje dotyczące kupna mebli, dodatków, a także wybieramy kolory ścian, które potem nam nie odpowiadają. Warto pamiętać również o tym, że inspiracja nie powinna być kopiowaniem. Postaraj się dodać nieruchomości oryginalności. Lubisz gdy w mieszkaniu jest przytulnie? Zadbaj o kącik spełniający Twoje potrzeby.

Kupno pierwszego mieszkania to ważny krok w Twoim życiu. O szczegóły zapytaj agentów firmy Re/Max Gold.