Nieruchomości - Katowice


Zastanawiasz się nad sprzedażą nieruchomości w Katowicach? Przedstawiciele biura nieruchomości Re/Max Gold pomogą Ci w szybkiej i bezpiecznej transakcji sprzedaży nieruchomości na terenie Katowic i całego Górnego Śląska. Nasze biuro nieruchomości gwarantuje satysfakcję z dokonanej sprzedaży, a także oferuje profesjonalną poradę w zakresie obrotu nieruchomościami.

Co możesz zyskać powierzając swoją nieruchomość w nasze ręce?

  • Przede wszystkim czas! Przygotowanie nieruchomości na sprzedaż, zamieszczenie oferty w Internecie czy poszukiwanie kupców jest niewiarygodnie czasochłonne. Powierzenie swojej nieruchomości w ręce licencjonowanego agenta pozwoli na wykorzystanie wolnego czasu w sposób przyjemniejszy aniżeli martwiąc się o szybkie zbycie obiektu.
  • Wyższy zysk! Każdy profesjonalny agent nieruchomości doskonale zna rynek. Dzięki czemu klient nie musi się obawiać, że wycena nieruchomości będzie zaniżona - przez co mniej zarobi, bądź zawyżona – co może opóźnić sprzedaż i powodować późniejsze obniżenie ceny.
  • Skuteczną promocję! Doświadczone agencje nieruchomości mają swoje sposoby, aby dotrzeć do potencjalnego nabywcy. A przede wszystkim – posiadają grono zadowolonych klientów oraz dobrą opinię, która zwiększa wiarygodność i prestiż oferty.

Rynek nieruchomości w Katowicach w danych


By dać ogólny pogląd na katowicki rynek nieruchomości, poniżej zamieszczono tabelę z przeciętnymi:

  • Cenami nieruchomości,
  • Metrażem,
  • Ilością ofert sprzedaży.

Statystyki - nieruchomości – Katowice


ceny nieruchomości Katowice - statystyki
* dane pochodzą z serwisu www.ceny.szybko.pl

Bazując na danych z tabeli, średnia cena zakupu metra kwadratowego mieszkania w Katowicach wynosi 4 286 zł, przy czym przeciętna wielkość mieszkania w sercu Śląska to 50 m2. Mnożąc podane wcześniej wartości przeciętne można wywnioskować, że za średniej wielkości mieszkanie w Katowicach można sprzedać za około 215 000 zł.

Cena metra kwadratowego domu w Katowicach jest około 500 zł tańsza aniżeli w przypadku mieszkania – wynosi przeciętnie 3 777zł. Niemniej jednak, szacując cenę nieruchomości, agenci muszą wziąć pod uwagę dzielnicę w której się znajduje oraz wielkość działki. Profesjonalna pomoc agenta pozwoli na dokładną wycenę nieruchomości, dzięki czemu klient nie musi obawiać się strat wynikających z niedoszacowania wartości sprzedawanego domu, mieszkania czy działki.

Średnia cena za metr kwadratowy działki jest niezwykle trudna do oszacowania, gdyż ceny znacznie się różnią w zależności od jej przeznaczenia. Można wyróżnić kilka rodzajów działek, w tym budowlaną, rekreacyjną czy przemysłową.

Nieruchomości w Katowicach - sercu Górnego Śląska


Stolica Górnego Śląska jest atrakcyjną przestrzenią zarówno dla mieszkańców, jak i klientów biznesowych. Osoby młode przyciąga do Katowic bogata oferta edukacyjna. Swoje siedziby mają tutaj między innymi Uniwersytet Śląski, Akademia Muzyczna czy Śląski Uniwersytet Medyczny, zaliczane od lat do czołówki polskich uczelni. Rozbudowana w okolicy Spodka Strefa Kultury uczyniła Katowice ważnym ośrodkiem kulturalnym. Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz innowacyjne Muzeum Śląskie znacznie podniosły rangę Katowic. Dynamicznie rozwijające się miasto przyciąga również inwestorów, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna należy do najlepszych w Europie. Dzięki przyjaznym warunkom dla inwestorów w Katowicach swoją działalność rozpoczyna wiele lokalnych i zagranicznych firm. Dolina Trzech Stawów, Park Kościuszki czy pobliski Park Śląski to tylko jedne z licznych zielonych terenów rekreacyjnych na terenie miasta. Warto również zwrócić uwagę na rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej oraz dobre skomunikowanie Katowic z innymi regionami, między innymi dzięki autostradzie A4 i A1.

Kompleksowa promocja nieruchomości - Katowice


Re/Max Gold należy do globalnej sieci agencji nieruchomości, która od lat odnosi ogromne sukcesy i zajmuje pierwsze miejsca w rankingach biur nieruchomości na całym świecie. Wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z najlepszymi specjalistami pozwala nam zagwarantować profesjonalną obsługę na każdym etapie współpracy. Zaufało nam już wiele osób, które chciały sprzedać swoją nieruchomość. Ich zadowolenie motywuje nas do pracy oraz dalszych poszukiwań efektywnych metod sprzedaży budynków, gruntów oraz lokali. Niezmiennie od ponad pięciu lat dbamy o wysoką jakość usług w regionie. Przygotowywane przez nas oferty kupna, wynajmu lub sprzedaży nieruchomości są wiarygodne i atrakcyjne. Dbamy o opracowywanie interesujących opisów i planów nieruchomości. Oferujemy również promocję ofert w Internecie, przeprowadzamy kompleksowe działania z zakresu marketingu internetowego.

Twoja oferta może być atrakcyjna i budzić zainteresowanie. Wspólnie z Re/Max Gold osiągniesz swój cel!

Nieruchomości Katowice - oferty:

Skontaktuj się z nami