Kupno mieszkania w Katowicach na os. Tysiąclecia

Kupno mieszkania w Katowicach na os. Tysiąclecia
mediamass365

Dlaczego Os Tysiąclecia cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród osób szukających mieszkania? Co wyróżnia os Tysiąclecia?

Osiedle im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Katowicach, skrótowo nazywane jest Osiedlem Tysiąclecia, a potocznie Tauzen. Należy do grona największych osiedli mieszkaniowych w Katowicach, a położone jest w północno-zachodniej części Katowic, pomiędzy Dębem, Załężem i miastem Chorzowem, częściowo znajduje się na obszarze historycznej dawnej gminy Dąb (Dolne i część Górnego Tysiąclecia).

Katowice Os Tysiąclecia – pożądane miejsce do zamieszkania

Os Tysiąclecia znajduje się w regionie Wyżyny Katowickiej, który to jest częścią krainy geograficznej Wyżyna Śląska i mieści się w obrębie Wyżyny Śląsko-Krakowskiej. Os Tysiąclecia cieszy się opinią najbardziej atrakcyjnej dzielnicy Katowic. Rozwój tej dzielnicy postępuje w błyskawicznym tempie.

Atrakcyjne położenie os tysiąclecia przyciąga seniorów, studentów oraz obcokrajowców. Nie bez znaczenia, zwłaszcza dla osób zmotoryzowanych, jest też bliskość Drogowej Trasy Średnicowej oraz drogi krajowej nr 79.

Os Tysiąclecia charakteryzuje się również świetnie rozwiniętą infrastrukturą sportowo-rekreacyjną oraz wyróżniającą się na tle innych osiedli dużą powierzchnią terenów zielonych. Dzięki temu jest wymarzonym miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu. Można tu uprawiać nordic walking, biegi, jogę, spacerować, jeździć na rolkach lub korzystać z trasy rowerowej, łączącej Os Tysiąclecia z Parkiem Śląskim. Katowice Os Tysiąclecia udostępnia również rowery miejsce. Na terenie dzielnicy znajduje bowiem kilka stacji z rowerami miejskimi. Na tym obszarze Os Tysiąclecia zlokalizowane są również siłownie oraz kluby fitness.

Niezwykłym pomysłem jest też organizacja szkółki żeglarskiej dla dzieci, z wykorzystaniem walorów stawu Maroko.

Na Os Tysiąclecia znajdują się również ośrodki kultury, przychodnie lekarskie, galerie i małe sklepy. Os Tysiąclecia bezpośrednio sąsiaduje z ZOO, ze Śląskim Wesołym Miasteczkiem, Planetarium oraz centrum handlowo-usługowym Silesia City Center.

Mieszkańcy Os Tysiąclecia mogą korzystać z transportu zbiorowego organizowanego przez ZTM Katowice tj. autobusów i tramwajów. Linie tramwajowe są systematycznie modernizowane, dzięki czemu os tysiąclecia jest świetnie skomunikowane zarówno z każdą częścią miasta, jak i z resztą regionu.

Katowice Os Tysiąclecia – główne zalety:

  • doskonale zorganizowana siatka połączeń autobusowych i tramwajowych, z dużą liczbą przystanków,

  • dzielnica czysta i zadbana z pięknymi terenami zielonymi,

  • duża liczba obiektów rekreacyjnych, handlowych, oświatowych i kulturalnych,

  • możliwość skorzystania z dobrych restauracji i kawiarni,

  • trasy rowerowe wewnątrz osiedla,

  • bliskość do centrów handlowo-rozrywkowych.

Nie sposób nie zauważyć jednego z niewielu minusów tego os tysiąclecia, a jest to niewielka liczba miejsc parkingowych.

Mieszkanie na Os Tysiąclecia – sprzedaż Katowice

Os Tysiąclecia to jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji przez ludzi w każdym wieku- z wymienionych przez nas powyżej powodów. Na os tysiąclecia każdy znajdzie atrakcję dla siebie – dla jednych będzie to zieleń, inni docenią dostęp do świetnej komunikacji. Jeżeli pojawia się na naszych kanałach oferta katowice osiedle tysiąclecia, od razu możemy mieć pewność, że rozdzwonią się telefony.

Nasza agencja specjalizuje się w skutecznym wyszukiwaniu ofert sprzedaży mieszkań w Katowicach i okolicy. Interesują Cię jedno pokojowe mieszkanie o powierzchni do 30m2, mieszkania zawierające 2, 3 pokoje czy domy? Daj nam znać, a znajdziemy najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Z radością pomożemy Ci kupić mieszkanie na osiedlu tysiąclecia w Katowicach.