Osiedle tysiąclecia – katowice – idealne miejsce do zamieszkania

Osiedle tysiąclecia – katowice – idealne miejsce do zamieszkania
mediamass365

Osiedle Tysiąclecia zlokalizowane jest na terenie historycznej gminy Dąb oraz Chorzów Stary. Historia powstania osadnictwa w tym regionie, to bardzo odległe czasy, a początki określa się na XVII wiek. Wcześniej znajdowały się tu przede wszystkim pola uprawne i pozostałości po zabudowie gospodarczej majątku ziemskiego. Obecnie jest to jedna z najbardziej zamieszkałych dzielnic Katowic – na Osiedlu Tysiąclecia znajduje się kilkadziesiąt wysokich bloków, w których mieszkania zajmuje około 25 tys. osób.

Osiedle Tysiąclecia, jedno z największych osiedli, uchodzi też za najbardziej atrakcyjną dzielnicę Katowic. To dzielnica charakteryzująca się czystością, poczuciem bezpieczeństwa, dbałością o tereny zielone i dlatego też chętnie zamieszkują w niej rodziny, studenci oraz seniorzy.

W centrum dzielnicy mieszczą się słynne budynki Tauzena. Charakterystyczne bloki w kształcie kolby kukurydzy mają aż 27 kondygnacji. Mieszkania na Tauzenie mają obecnie najwyższą cenę w Katowicach.

Zielone Tysiąclecie (Park Śląski oraz Staw Maroko) to przede wszystkim piękna okolica

Komu można rekomendować tę dzielnicę ?

Większość mieszkańców Osiedla Tysiąclecia, nazywanem też ul Tysiąclecia, to ludzie młodzi – rodziny z dziećmi i studenci. Na terenie dzielnicy wciąż powstają nowe budynki wielorodzinne, a nich zarówno duże, jak i małe mieszkania. Os Tysiąclecia położone jest stosunkowo blisko centrum Katowic i Chorzowa. Na jego terenie zlokalizowane są przystanki tramwajowe oraz autobusowe, obiekty oświatowe i parki miejskie.

Mieszkańcy mają duże możliwości i warunki do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu – mogą biegać, ćwiczyć w siłowniach zewnętrznych, jeździć na rowerze. Również seniorzy mogą na Osiedlu Tysiąclecia odbywać piesze wędrówki po zielonej okolicy. Spacer zielonymi alejkami jest idealnym sposobem spędzania czasu, można tu organizować spotkania ze znajomymi, a niewielka odległość do sklepów, pozwala zaopatrzyć się we wszystko, bez konieczności udawania się do centrum.

Co znajdziemy na os. Tysiąclecia?

Osiedle Tysiąclecia jest powszechnie uważane za doskonałe odzwierciedlenie modernizmu w Polsce. Teren, obejmujący osiedle jest niezwykle rozległy. Można tu znaleźć praktycznie wszystko, co niezbędne do życia – szkoły, przedszkola, żłobki, sklepy, kościoły, przychodnie lekarskie, apteki, a nawet pogotowie.

Przez większość kibiców piłkarskich Osiedle Tysiąclecia jest kojarzone ze Stadionem Śląskim. Ponadto znajdują się tu liczne atrakcje przyrodnicze oraz obszary zieleni urządzonej. Osiedle tętni życiem o każdej porze dnia.

Komu spodoba się mieszkanie na osiedlu Tysiąclecia?

Życie w tej dzielnicy płynie w szybkim tempie, gdyż w pobliżu zlokalizowana jest najbardziej ruchliwa linia tramwajowa w Polsce, tj. odcinek Katowice-Bytom. Natomiast w południowej części Osiedla Tysiąclecia znajduje się druga linia tramwajowa Katowice–Chorzów Batory.

Zastanawiając się dla kogo właściwie jest Osiedle Tysiąclecia, można śmiało odpowiedzieć – dla każdego! Jest to bowiem wspaniałe miejsce do życia zarówno dla młodzieży, dla osób starszych, dla rodzin, jak i dla samotnych.