Mieszkanie na sprzedaż na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach – dlaczego warto wybrać tę dzielnicę?

Mieszkanie na sprzedaż na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach – dlaczego warto wybrać tę dz...
mediamass365

Katowice to stolica Górnego Śląska, która od wielu lat nieustannie się rozwija, stając się coraz lepszym miejscem dla życia dla setek tysięcy osób. Mit szarego i ponurego miasta w poprzemysłowym wydaniu odchodzi do lamusa, o czym bez wątpienia przekonały się osoby, które niedawno odwiedziły te okolice. Liczba mieszkań na sprzedaż w Katowicach, a dokładnie na Osiedlu Tysiąclecia z roku na roku nieustannie się zwiększa, co świadczy o rosnącym popycie i przyjaznych warunkach. Dlaczego warto zdecydować się na nieruchomość właśnie w tej dzielnicy?

Mieszkania Katowice – dlaczego Osiedle Tysiąclecia?

Osiedle Tysiąclecia, gdzie dostępne są mieszkania potocznie określa się mianem “Tauzen”. Jest ono zlokalizowane w północno-zachodniej części Katowic. Sam obszar był zamieszkany już w XVII wieku. Za co cenią go mieszkańcy? Obecnie mówi się przede wszystkim o bardzo dobrym skomunikowaniu, nie tylko z pozostałymi miastami należącymi do konurbacji górnośląskiej, czyli z Chorzowem, Rudą Śląską, Gliwicami, Zabrzem i Świętochłowicami, ale również z Warszawą, Krakowem, Sosnowcem, Mysłowicami i Bytomiem. W pierwszym przypadku mowa o tzw. średnicówce lub deteeśce, czyli Drogowej Trasie Średnicowej, zaś w drugim o Drodze krajowej nr 79. Warto też wspomnieć o bardzo dobrym skomunikowaniu z centrum miasta, dzięki licznym przystankom tramwajowym i autobusowym.

Osiedle Tysiąclecia w Katowicach to mieszkania znajdujące się głównie w wysokich blokach. Najsłynniejsze, a jednocześnie najbardziej charakterystyczne z nich mają kształt kolby kukurydzy i liczą aż 27 kondygnacji. Niemniej jednak, w okolicy nieustannie prowadzone są nowe inwestycje o różnej wysokości. Mieszkanie na Tysiąclecia to gwarancja łatwego i bezproblemowego dostępu do ogromnej liczby sklepów, punktów usługowych oraz przychodni.

Mieszkania na sprzedaż – Katowice i Osiedle Tysiąclecia dla aktywnych

Mieszkanie na Os. Tysiąclecia uważa się za jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji w całym mieście. Jest to jednocześnie jedno z największych osiedli w całym kraju (ponad 20 tys. osób). Wszystko to sprawia, iż z roku na rok nieustannie się rozwija, zapewniając mieszkańcom coraz więcej możliwości spędzania wolnego czasu. Z tego względu mieszkanie w takim miejscu jak Osiedle Tysiąclecia stanowi znakomity wybór zarówno dla młodych ludzi, jak i rodzin z dziećmi.

Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu mogą uprawiać wiele różnych sportów, w tym bieganie, jazdę na rowerze oraz wszelkiego typu ćwiczenia. Obecność Parku Śląskiego oraz Stawu Maroko sprawia, że okolica jest idealnym miejscem również dla osób przepadających za spacerowaniem. Mieszkanie w Katowicach na Os. Tysiąclecia to doskonała okazja, aby pobyć bliżej natury. Ogromna liczba zielonych obszarów i atrakcji przyrodniczych sprawia, iż pomimo tego, że mieszka się w dużym mieście, każdego dnia można cieszyć się relaksem na łonie natury. Wspomniany Staw Maroko to siedziba wielu gatunków zwierząt i roślin.

Kupno mieszkania w Katowicach na Tysiąclecia – czy warto?

Niezależnie od tego czy interesuje nas kawalerka na sprzedaż w Katowicach w takim miejscu jak Os. Tysiąclecie, czy inny rodzaj nieruchomości, mnogość ofert z pewnością pozwoli znaleźć idealny obiekt. Na tę dzielnicę mogą zdecydować się także osoby, które na co dzień żyją szybko i nie chcą tracić czasu. Bezproblemowy dostęp do najruchliwszej linii tramwajowej na odcinku Katowice-Bytom lub Katowice-Chorzów Batory sprawia, że dojazd do pracy poza miastem nie stanowi problemu.

Osoby, które chcą sprzedać mieszkanie na Tysiąclecia, z pewnością wspomną o modernistycznym charakterze osiedla. To zatem doskonała opcja dla wszystkich, którzy stawiają na nowoczesność i chcą cieszyć się każdego dnia niczym nieograniczonymi możliwościami. Na uwagę zasługuje również fakt, iż dzielnica jest wyjątkowo zadbana i czysta, co niewątpliwie docenią także seniorzy i rodziny z dziećmi. Mieszkanie na sprzedaż w mieście Katowice na Os. Tysiąclecia to dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą w łatwy sposób organizować zakupy spożywcze i nie tylko. Oprócz wspomnianych mniejszych punktów, przy Drogowej Trasie Średnicowej mieści się Centrum Handlowe Auchan Katowice. Wielu mieszkańców decyduje się na chodzenie pieszo do tego miejsca. Bardzo ważną informacją jest również bezpieczny charakter dzielnicy, na co niewątpliwy wpływ mają częste patrole policyjne.

Mieszkania 1000-lecie Katowice – dodatkowe atrakcje

Mieszkania w mieście Katowice na Os. 1000-lecia znajdują się w bliskiej odległości od punktów, które bez wątpienia zapewniają ogromną porcję rozrywki dla całej rodziny. Warto wspomnieć chociażby o Śląskim Wesołym Miasteczku zlokalizowanym nieopodal, Planetarium, zoo i Parku Rozrywki Legendia. Miłośnicy zakupów mogą cieszyć się łatwym i szybkim dojazdem do Silesia City Center, czyli największym centrum handlowo-usługowym w tej części kraju. Nieruchomości w mieście Katowice na Os. 1000-lecia sąsiadują z Młodzieżowym Domem Kultury, w którym regularnie odbywają się zajęcia integracyjne dla młodszych i starszych dzieci. Maluchy bez wątpienia pokochają także Krainę Czarów i Kreatywne Centrum Zabaw 1000 Klocków. Na osiedlu nie brakuje ponadto plenerowych placów zabaw.

Widząc ofertę „sprzedam mieszkanie Katowice Osiedle Tysiąclecia” bez wątpienia warto ją rozważyć również z uwagi na sporą liczbę żłobków, przedszkoli publicznych i prywatnych oraz szkół podstawowych. Dzięki temu, rodzice nie mają problemu ze znalezieniem miejsca dla swojego dziecka. Osiedle Tysiąclecia gdzie znajdują się mieszkania na sprzedaż, jest obszarem, gdzie zlokalizowane są licea i technika publiczne, szkoła muzyczna, szkoła zawodowa oraz szkoły policealne. Dzielnica stanowi także doskonały wybór dla studentów, z uwagi na bliską odległość takich placówek jak Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli, Śląska Wyższa Szkoła Medyczna, Akademia Sztuk Pięknych i Wyższa Szkoła Zarządzania Ochrony Pracy. Ceny mieszkań w mieście Katowice na takim osiedlu jak Tysiąclecie są bardzo atrakcyjne, w porównaniu do nieruchomości w innych dużych miastach na terenie kraju. Jest to kolejny spory atut tego miejsca.