Jakie są ceny wynajmu mieszkań w mieście Ruda Śląska?

Jakie są ceny wynajmu mieszkań w mieście Ruda Śląska?

Ruda Śląska to miasto położone około 14 kilometrów od Katowic. Dobre połączenie wynikające z przebiegu pomiędzy wspomnianymi miastami autostrady A4 pozwala na szybkie przemieszczanie między miejscowościami – przejazd samochodem zajmuje od 15 do 20 minut. W mieście występują różnorodne ceny wynajmu mieszkań – Ruda Śląska jest więc miejscem, w którym swoje lokum znajdą osoby zarówno chcące zaoszczędzić na wynajmie, a także te, które poszukują wyższego standardu.

Ruda Śląska – miasto zrewitalizowane

Ze względu na bliskość do największych miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, mieszkania w Rudzie Śląskiej mają coraz większe wzięcie. Miasto, będące niegdyś miejscowością przemysłową (od początku jego tereny były związane z wydobyciem rud metali), dziś przechodzi systematyczną rewitalizację. Renowacja budynków, rewitalizacja terenów zielonych, a także powstawanie nowych obiektów sportowo-rozrywkowych – to tylko kilka z nielicznych działań, które miały miejsce w ostatnich latach i są zaplanowane w programie na lata 2015-2030.

Ruda Śląska – miasto do życia

Miasto posiada nie tylko sporą ilość nowego budownictwa, ale także poprzemysłowych kamienic, czyli tak zwanych śląskich familoków. Zakłady produkcyjne w dziedzinie automatyki przemysłowej, przemysłu spożywczego, poligraficznego i obróbki metali dają pracę wielu mieszkańcom Rudy Śląskiej. Rozwinięta sieć komunikacyjna czyni miasto jeszcze bardziej atrakcyjnym i komfortowym z punktu widzenia mieszkańców. Co ważne, w mieście znajdują się liczne tereny zielone, parki, lasy i skwery pozwalające na relaks na łonie natury bez konieczności wyjazdu poza granice miejscowości.

CZYTAJ TAKŻE – WTÓRNY RYNEK NIERUCHOMOŚCI W BYTOMIU

Średnie ceny wynajmu mieszkań – Ruda Śląska i okolice

Średnie ceny wynajmu mieszkań w Rudzie Śląskiej oscylują wokół 25 złotych za metr kwadratowy. Za lokal o powierzchni 50 m2 należy zapłacić więc średnio 1250 zł. Cena zmienia się w zależności od rodzaju budownictwa – koszt wynajmu mieszkania w kamienicy to wydatek od 10 do 26 zł za m2. Przy wynajmowaniu mieszkania w nowym budownictwie musimy liczyć się z cenami od 18 do nawet 40 zł za m2.

Oczywiście, koszt wynajmu zależy także od stanu i standardu mieszkania. Jeżeli nieruchomość przeszła gruntowny remont oraz wymianę instalacji, z dodatkową powierzchnią w postaci piwnicy – musimy liczyć się z kosztem powyżej 20 zł/m2. Dodatkowo, jeśli zależy nam na pełnym wyposażeniu mieszkania, należy uwzględnić kolejne kilka złotych do ceny wynajmu.

Wedle ogłoszeń wynajmu mieszkań serwisu dom.gratka.pl najdroższe lokale występują w dzielnicy Godula. Są to mieszkania w nowym budownictwie, nierzadko po remoncie oraz w pełni wyposażone, przeznaczone dla osób, które nie mają w zamierzeniu wyposażać lokalu. Są to tzw. mieszkania „do wprowadzenia od zaraz”.

Analizując ceny wynajmu mieszkań na terenie województwa śląskiego, Ruda Śląska plasuje się mniej więcej w środku stawki. Koszt metra kwadratowego w tym mieście jest niższy od średniej wojewódzkiej o około 5 złotych, natomiast od najwyższej wojewódzkiej, czyli Katowic – o 10 złotych. Jak wynika z danych, ceny wynajmu mieszkań zależą przede wszystkim od poziomu urbanizacji miasta. I tak, najwyższymi cenami mieszkań mogą pochwalić się Katowice, Gliwice czy Sosnowiec, natomiast najniższymi – Bytom oraz Siemianowice Śląskie.
Ceny wynajmu mieszkań w Rudzie Śląskiej

Ilość mieszkań ograniczona!

Jeżeli chcesz wynająć mieszkanie, szybko się decyduj! Ruda Śląska, pomimo, że ma prawie 78 m2 powierzchni oraz około 142 tys. mieszkańców, wcale nie oferuje wiele mieszkań do wynajęcia. Na chwilę obecną portal dom.gratka.pl odnotował jedynie 30 lokali przeznaczonych pod wynajem. A ze względu na rosnącą popularność miasta, liczba ta prawdopodobnie będzie maleć.

Jeżeli poszukujesz lokalu na terenie Śląska, nasi agenci przedstawią Ci aktualne ceny wynajmu mieszkań. Ruda Śląska to idealne miejsce do osiedlenia, dlatego zgłaszając się do biura nieruchomości z Rudy Śląskiej Re/Max Gold, wspomnij o tej lokalizacji, aby dowiedzieć się więcej na temat dostępnych ofert.