Wtórny rynek nieruchomości w Bytomiu

Wtórny rynek nieruchomości w Bytomiu
Marta Kulawik

Biuro Re/Max Gold specjalizuje się w sprzedaży nieruchomości na Śląsku. Postanowiliśmy zatem opisać sytuację na rynku obrotu nieruchomościami w Bytomiu. Wiele osób decyduje się na kupno lokalu w tym mieście ze względu na dogodną lokalizację oraz ceny jakie tutaj obowiązują. Dowiedz się więcej i poznaj wtórny rynek nieruchomości w Bytomiu.

Bytom – chętnie wybierana lokalizacja

Bytom to miasto znajdujące się niemal w centrum aglomeracji śląskiej. Graniczy z takimi miastami jak Chorzów, Piekary Śląskie, Świętochłowice, Ruda Śląska. Miasto zostało podzielone na dzielnice administracyjne, aby ułatwić mieszkańcom komunikację. Dzielnice są często samowystarczalne, znajdziemy w nich parki, instytucje, sklepy, poradnie lekarskie. Centrum miasta jest oczywiście najbardziej rozpoznawalne, a to za sprawą zabytkowych kamienic, które sukcesywnie są odrestaurowywane. W śródmieściu przeważa właśnie tego typu zabudowa, ale znajdziemy również bloki wielopiętrowe. Niektóre dzielnice takie jak Sucha Góra czy Łagiewniki charakteryzują się osiedlami domków jednorodzinnych. Wybór lokali jest naprawdę spory. Lokalizacja jest dogodna dla osób, które pracują w Bytomiu lub miastach ościennych. Miasto może pochwalić się dobrą komunikacją miejską, a także drogową. Wiele osób ceni takie udogodnienia jak centra handlowe, miejsca związane z rekreacją, sportem, kulturą. Dojazd do pobliskich miejsc jest naprawdę łatwy. Miasto daje możliwości rozwoju, znalezienia polecanej placówki szkolnej, a nawet uniwersyteckiej.

Wtórny rynek nieruchomości w Bytomiu – jaki lokal wybrać?

Dlaczego wiele osób decyduje się na stałe zamieszkać w Bytomiu? Poza lokalizacją przyciągają tutaj ceny nieruchomości. Oferty są naprawdę korzystne, lokale mają spore metraże, są jasne, przestronne, a cena za metr kwadratowy jest naprawdę korzystna. Kamienice, w który wiele mieszkań przeznaczono na sprzedaż, cechują się dużymi pomieszczeniami. Miasto stawia na rozwój, dlatego znajdziemy tutaj mieszkania posiadające centralne ogrzewanie sieciowe oraz gazowe, a także węglowe. Wtórnym rynkiem nieruchomości w Bytomiu interesują się młodzi ludzie, rodziny oraz inwestorzy, osoby, które lubią miejsca klimatyczne oraz nieruchomości z potencjałem. Wiele ofert dotyczy lokali przeznaczonych do remontu. Wpływa to korzystnie na cenę zakupu, a dodatkowo możemy urządzić wnętrze według własnych potrzeb. Interesujące propozycje znajdziemy w takich dzielnicach jak:

  • Szombierki – ta dzielnica bezpośrednio graniczy z centrum miasta. Charakteryzuje się bardzo dobrze rozwiniętym sektorem usług. Znajdziemy tutaj również boiska, szkoły, szpital, poradnie lekarskie i wiele innych miejsca. Zdecydować możemy się na mieszkanie w kamienicy lub bloku.
  • Rozbark – ta część miasta kojarzona jest z niedziałającą już kopalnią węgla kamiennego. Również granicy ze śródmieściem.
  • Miechowice – jest to część miasta spokojna, oddalona od jego głównych ulic. Polecamy tę lokalizację osobom, które cenią sobie spokój oraz lubią tereny zielone.
  • Łagiewniki – ta część miasta graniczy z Chorzowem. Polecamy ją osobą, które cenią sobie ciche miejsca, ale lubią mobilność i nie chcą być mocno oddalone od centrum miasta.
  • pozostałe dzielnice Bytomia

SPRAWDŹ

DOMY NA SPRZEDAŻ W BYTOMIU

MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ W BYTOMIU