Tanie mieszkania do wynajęcia w Katowicach

Tanie mieszkania do wynajęcia w Katowicach
Marta Kulawik

Katowice są jednym z największych i najbardziej zurbanizowanych miast w Polsce. Co roku przyciągają wielu nowych mieszkańców, kusząc ich obiektami kultury, rekreacji, nowopowstałymi miejscami pracy, a także niższymi kosztami utrzymania. Dodatkowo na rynku możemy znaleźć tanie mieszkania do wynajęcia. Katowice ze względu na bardzo dużą powierzchnie oferują wiele możliwości taniego wynajmu mieszkania czy to w kamienicach czy też mieszkań na osiedlach znajdujących się w ościennych dzielnicach.

Od czego zacząć poszukiwania mieszkania do wynajęcia? Katowice, tanio to dla wielu osób, które kiedykolwiek próbowały wynająć mieszkanie, słowa niepasujące do siebie. Jak wynika z raportu portali bankier.pl oraz otodom.pl, w listopadzie mieszkania na wynajem w Katowicach kształtowały się w średnich cenach: 1277 zł za mieszkanie do metrażu 38 m2, 1771 zł za mieszkanie o powierzchni od 38 m2 do 60 m2 oraz 2373 zł za mieszkanie o metrażu powyżej 60 m2.

Którą dzielnicę Katowic wybrać?

Na tle innych dzielnic Katowic, stosunkowo tanie mieszkania do wynajęcia znajdziemy w centrum miasta – potencjalny najemca za metr kwadratowy powierzchni zapłaci relatywnie niewiele, bo około 21 zł, czyli przy wynajmie 40 metrowego mieszkania musi się liczyć z kwotą w granicach 800-900 zł. Niewiele droższymi mieszkaniami może pochwalić się Śródmieście – osoby zainteresowane tą dzielnicą powinni liczyć się z kosztem w okolicach 23 zł za m2, a wynajem 40 metrowego mieszkania będzie wahał się koło 900-1000 zł. Należy pamiętać, że mieszkania w centrum miasta oraz w Śródmieściu najczęściej znajdują się w kamienicach, dlatego mają duży metraż. Taka powierzchnia idealna będzie dla większej ilości osób czy rodziny.

Trudno będzie znaleźć w Katowicach mieszkanie tanie do wynajęcia w najdroższych dzielnicach Katowic, czyli:

  • Dębie – czyli tereny w okolicach Silesia City Center, gdzie koszt wynajmu podnosi się ze względu na występowanie osiedli zamkniętych,
  • Osiedle Tysiąclecia – osiedle popularne szczególnie wśród studentów szukających kawalerki w Katowicach, idealnie skomunikowane z centrum Katowic, leżące w pobliżu Parku Chorzowskiego.

Analizując pozostałe dzielnice, możemy liczyć na znalezienie tanich, atrakcyjnych mieszkań na wynajem w Koszutce, Brynowie oraz Piotrowicach. Średnie ceny wynajmu mieszkań w tych dzielnicach wahają się w okolicach 30 zł/m2, ale przy odpowiednich poszukiwaniach można znaleźć perełki i tanio wynająć mieszkanie.

mieszkania - wynajem - Katowice - wykres cen w poszczególnych dzielnicach
*dane z portalu ceny.szybko.pl

CZYTAJ TAKŻE – RELACJE WYNAJMUJĄCYCH Z LOKATORAMI

Dlaczego warto wybrać Katowice?

Dynamicznie rozwijające się Katowice przyciągają coraz więcej ludzi szukających nowych perspektyw, a także chcących znaleźć pracę i stabilizację. Dynamiczne, pozytywne zmiany na rynku pracy otwierają nowe możliwości dla specjalistów z zakresu finansów, consultingu oraz przemysłu ciężkiego. Katowice przyciągają wielu zagranicznych i lokalnych inwestorów, a Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która zajmuje drugie miejsce w rankingu europejskich stref ekonomicznych, dała pracę ponad 50 tysiącom osób.

Ponadto, Katowice przyciągają także osoby młode. Stolica Śląska jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. To właśnie tutaj znajdują się siedziby Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Akademii Muzycznej czy Śląskiej Akademii Medycznej, które od lat znajdują się w czołówkach krajowych rankingów uczelni.

Jeżeli chcesz znaleźć tanie mieszkanie do wynajęcia w Katowicach, skontaktuj się z naszymi agentami, którzy pomogą Ci przebrnąć przez cały proces poszukiwania mieszkania!