Czy warto kupić mieszkanie w Mikołowie?

Czy warto kupić mieszkanie w Mikołowie?
Marta Kulawik

Gdy ktoś kupuje nowe mieszkanie, często szuka go we własnym mieście lub w mieście, w którym pracuje, bądź zamierza pracować. Czasem jednak decydują się na zupełnie inne miasto. Czemu o tym wspominamy? Żeby zwrócić uwagę na Mikołów – całkiem ciekawe miasto z punktu widzenia osób kupujących mieszkanie, zarówno na własne potrzeby, jak i w celu późniejszego wynajmu.

Dlaczego Mikołów przyciąga ludzi?

Jest wiele argumentów, które sprawiają, że ludzie chętnie kupują i wynajmują mieszkania w Mikołowie. Przede wszystkim mieszkania tutaj są stosunkowo tanie w porównaniu z innymi miastami, co jest sporym atutem w przypadku osób młodych. Jednocześnie jednak miasto jest dość zadbane, co sprawia, że mieszka się tutaj po prostu przyjemnie (a jednocześnie bardzo spokojnie!) – a to również stanowić może niezwykle istotny czynnik przy wyborze lokalizacji.

Dobre skomunikowanie z innymi miastami

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Mikołów leży trochę na uboczu innych miast regionu. W rzeczywistości opinia ta jest mocno myląca, co widać po skomunikowaniu tej lokalizacji z innymi miastami.

Z Mikołowa łatwo dostać się do Katowic, Tychów, Gliwic, czy Rudy Śląskiej. i to zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską – autobusy kursują stąd bowiem regularnie. Co więcej, funkcjonuje tu połączenie kolejowe na linii Katowice-Rybnik.

CZYTAJ TAKŻE – RYNEK MIESZKAŃ JEDNOPOKOJOWYCH W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

Miasto z przyszłością

Biorąc pod uwagę, jak chętnie młodzi ludzie się tu sprowadzają, mieszkania w Mikołowie mogą w przyszłości nabierać na wartości. Tym bardziej, że może się to przełożyć również na przyciągnięcie nowych inwestorów. To dobry znak dla każdego, kto inwestuje w nieruchomości w Mikołowie, bo w przyszłości łatwiej będzie znaleźć klientów.

Co to oznacza dla osób, które kupują mieszkanie w Mikołowie z myślą o samodzielnym zamieszkaniu w tym mieście? Przede wszystkim to, że jest ku temu dobry czas – w przyszłości ceny powinny wzrosnąć.