Działki w Rogoźniku, czyli alternatywa dla miejskiego zgiełku!

Działki w Rogoźniku, czyli alternatywa dla miejskiego zgiełku!
Marta Kulawik

Nieustanny pęd, panujący w wielkomiejskim życiu, sprawia, że od dłuższego czasu możemy zaobserwować tendencję do kupna nieruchomości na terenach podmiejskich. Coraz więcej osób poszukujących odpoczynku od hałasu, zapachu spalin i szaroburej architektury miast, wybiera w zamian ciszę, świeże powietrze oraz piękny widok za oknem.

Idealną alternatywą dla osób szukających spokoju i cudownego krajobrazu, a jednocześnie marzących o szybkiej komunikacji z dużymi ośrodkami Aglomeracji Śląskiej jest Rogoźnik. Na atrakcyjność tej niewielkiej wsi, położonej w powiecie będzińskim w gminie Bobrowniki, składa się bardzo dobra lokalizacja – zaledwie 7 km od Piekar Śląskich, 20 km od Katowic, czy 12 km do CH M1 w Czeladzi. Sąsiedztwo z wysoko zurbanizowanymi miastami sprawia, że wieś ta świetnie pełni nie tylko funkcję rezydentalną, ale również rekreacyjno-wypoczynkową, szczególnie podczas weekendów i okresu wakacyjnego. Niewątpliwy wpływ mają na to liczne tereny zielone – Rogoźnik otoczony jest lasami, a na terenie wsi znaleźć można także urokliwy park z jeziorem. Dawniej funkcjonował tu ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy „Huty Katowice” w Dąbrowie Górniczej – dziś obszar stanowi zaplecze rekreacyjne dla mieszkańców miasta. Swoją siedzibę ma tu działające od 1991 roku Międzynarodowe Miasteczko Edukacji Ekologicznej, regularnie organizujące warsztaty oraz obozy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W miejscowości funkcjonuje także szereg placówek edukacyjnych, sklepy, restauracje oraz liczne przedsiębiorstwa usługowe, zaspokajające wszelkie potrzeby życiowe.

Nowe działki na sprzedaż

Niedawno do sprzedaży udostępnione zostało kilkanaście wspaniale położonych działek pod budowę domu w Rogoźniku. Miło nam poinformować, że biurem nieruchomości, które posiada wyłączność na ich sprzedaż zostało RE/MAX Gold.

Porównanie cen działek budowlanych-jednorodzinnych w wybranych lokalizacjach z ofertami Re/Max Gold w Rogoźniku

Porównanie cen działek w Rogoźniku i okolicach - tabelka

Dane na podstawie serwisu morizon.pl

Ceny

Działki budowlane położone są na Górze Buczyna i oferowane są w niezwykle przystępnej cenie 105 zł netto za 1 m kw. Jest to kwota o wiele mniejsza niż średnia cena działek w takich miast jak Katowice, Sosnowiec, Zakopane czy Gliwice, gdzie za jeden metr kwadratowy działki można zapłacić nawet do 5 razy więcej. Choć warto pamiętać, że w przypadku większych miast średnią cenę zawyżaja nieruchomości, umiejsciowione na terenie prestiżowych dzielnic. W całym województwie śląskim najdroższą działką budowlaną-jednorodzinną na sprzedaż jest nieruchomość na Ptasim Osiedlu w Katowicach, w której za 1 m2 należy zapłacić 1328 zł. Najtańsza działka tego typu znajduje się w Rusonowicach koło Koszęcina – 1 m2 kosztuje tam zaledwie 11 zł.

Charakterystyka działek

Oferowane przez nas działki w Rogoźniku oznaczone są jako tereny zabudowy mieszkaniowej. Tuż przy nich znajduje się utwardzona droga wewnętrzna, do której dostęp nie wymaga wykupienia ze strony nowego właściciela. W bliskiej odległości znajdują się wszystkie niezbędne media – woda, gaz, prąd i kanalizacja – które w łatwy sposób można poprowadzić do nieruchomości.

Więcej informacji na temat działek znajdziesz bezpośrednio w jednej z ofert:

Działka w Rogoźniku o powierzchni 633 m2 

– Działka w Rogoźniku o powierzchni 1266 m2 

inne oferty działek

Katowickie biuro nieruchomości RE/MAX Gold od ponad pięciu lat oferuje szereg usług związanych z obrotem nieruchomościami na terenie Bytomia i okolic. Wśród naszych usług znaleźć można nakręcenie filmu promującego nieruchomość. Chcesz sprzedać bądź kupić dom, mieszkanie albo działkę? Zgłoś się do nas!