Jak i gdzie szukać nieruchomości?

Jak i gdzie szukać nieruchomości?
Marta Kulawik

Kupno mieszkania, domu lub działki może być przytłaczającym zajęciem dla wielu nabywców. Aby wyzbyć się lęku i niepewności, musisz znać kilka obowiązujących zasad i wiedzieć, w jaki sposób rozpocząć poszukiwania intratnej nieruchomości. Jako kupujący pragnący sfinalizować odpowiedzialną inwestycję jaką jest kupno nieruchomości, zastanów się nad metodą zakupu. Przygotuj się od strony finansowej (zakup gotówkowy bądź uzgodnij z bankiem warunki udzielania kredytu), by w razie konieczności móc bez przeszkód zawrzeć ze sprzedającym umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego.

Pamiętaj, że odszukanie interesującej Cię nieruchomości może zająć znacznie więcej czasu niż myślisz, „poluj” na okazje. Nie podejmuj decyzji pochopnie, przeanalizuj wszystkie za i przeciw. Twój dom lub mieszkanie musi spełniać wszystkie założone przez Ciebie warunki m.in. lokalizację, specyfikację wnętrza, stan techniczny itp.

Jak szukać nieruchomości?

Monitoruj samodzielnie rynek, sprawdzaj nowe ogłoszenia sprzedaży nieruchomości. Jeżeli nie masz czasu ani doświadczenia, skorzystaj z pomocy profesjonalnego agenta nieruchomości, który sprawnie wyszuka dla Ciebie prawdziwą okazję. Pamiętaj, ciekawe oferty znikają bardzo szybko. Przystępna cena, znakomite wyposażenie, atrakcyjna lokalizacja, wyborny standard – należą do grupy czynników tak pożądanych przez potencjalnych nabywców. Za niższą ceną mogą kryć się wady konstrukcyjne, ale również uchybienia, które przy pomocy specjalisty mogą zostać szybko zauważone. We wszystkich działaniach mających na celu zakup nieruchomości, powinny cechować Cię czujność i przezorność, ale także zdecydowanie i upór. Konkurencyjność na rynku nieruchomości jest normą, udany zakup zależy wyłącznie od Twojej szybkiej reakcji.

Istnieje wiele sposobów na odszukanie wymarzonej nieruchomości. Możesz działać na własną rękę lub skorzystać z pomocy ekspertów.

CZYTAJ TAKŻE – 6 WSKAZÓWEK, JAK SZUKAĆ MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA

Gdzie najlepiej szukać atrakcyjnych ofert nieruchomości?

Internet – więcej niż 80% nabywców rozpoczyna poszukiwania od przejrzenia zasobów sieci Internet. Forma online zapewnia wiele udogodnień, jest łatwa w obsłudze oraz posiada bogatą bazę ogłoszeń. Bez wychodzenia z domu możesz przeanalizować interesujące oferty, dodatkowo wprowadzając selekcję wariantów wyszukiwania tj. lokalizacja, metraż, rodzaj nieruchomości. Dzięki rozwiązaniom technologicznym, zapoznasz się z opisami ofertowymi i rozbudowaną galerią zdjęć. Możesz spotkać się również z formą wizualizacji, czyli wirtualną wycieczką video (360 stopni), która jest już niezwykle popularną za granicą metodą pozyskiwania nabywców.

Czasopisma, gazety, ogłoszenia zamieszczane na tablicach czy słupach – są równie popularnym, ale niestety typowo tradycyjnym nośnikiem informacji. Należy tylko pamiętać, że szybko takie ogłoszenia stają się nieaktualne lub posiadają lakoniczną treść, często niezgodną z rzeczywistością.

Pomoc znajomych i rodziny – może okazać się punktem zwrotnym w poszukiwaniach, lecz przed podjęciem decyzji koniecznie skonsultuj się z fachowcem.

Pomoc biura nieruchomości – Firma RE/MAX zapewnia możliwość wyszukiwania nieruchomości wg założeń nabywców. Skorzystaj z pomocy sprawdzonego i rzetelnego biura nieruchomości z Katowic o wieloletniej, międzynarodowej tradycji i wiarygodności popartej pozytywnymi opiniami klientów. Nic nie zastąpi osobistego kontaktu z profesjonalistą, który pomoże Ci odszukać wymarzoną nieruchomość, dokładnie sprawdzi inwestycję, wspomoże Cię w negocjacjach i w zadaniach dotyczących regulacji stanów prawnych danej nieruchomości oraz przeprowadzi bezpieczną transakcję zakupu. Agent zapewni Ci nieocenioną pomoc, zyskasz przewagę nad innymi nabywcami.

Kiedy warto skorzystać z porad agenta nieruchomości?

Pragniesz nabyć nieruchomość na licytacji komorniczej. Wbrew pozorom i powszechnej niechęci do tego typu zakupów, można trafić na prawdziwą okazję przy niskiej cenie wywoławczej (kilkukrotne wystawianie nieruchomości na licytacji). Taka nieruchomość wolna jest od obciążeń hipotecznych.

Chcesz stać się właścicielem nieruchomości wystawianej do sprzedaży przez państwo m.in. strefa ekonomiczna, program rządowy czy gminna ulga w podatkach lokalnych.

Masz wątpliwości co do struktury prawnej wyszukanej nieruchomości, jej stanu i wyceny.

Udajesz się na oględziny interesującej Cię nieruchomości. Agent wspomoże Cię w negocjacjach, zwróci uwagę na wszelkie nieścisłości. Pamiętaj, nie podejmuj ryzyka na własną rękę.

Nie wiesz, jak odszukać nieruchomość lub po prostu nie masz czasu na tego typu działania.

 

Wykorzystaj powyższe wskazówki i znajdź najlepsze oferty sprzedaży nieruchomości!