7 powodów, dla których warto skorzystać z usług agencji nieruchomości przy kupnie mieszkania na Śląsku

7 powodów, dla których warto skorzystać z usług agencji nieruchomości przy kupnie mieszkania n...
Marta Kulawik

Czeka Cię sprzedaż lub kupno nieruchomości? Nie wiesz jak się za to zabrać, a na dodatek masz mało czasu? Dowiedz się, co zyskasz korzystając z profesjonalnych usług agencji nieruchomości.

Bezpieczeństwo transakcji

Agencja Nieruchomości pilotuje cały proces kupna sprzedaży od przedstawienia klientowi szerokiej oferty dostępnych mieszkań na rynku, przez przedstawienie i porównanie ich stanu, ceny oraz aspektów prawnych z nią związanych

Oszczędność czasu

Dzięki Agencji Nieruchomości możemy w jednym miejscu znaleźć wiele ofert zakupu mieszkania z całego okolicznego rynku, bez konieczności odwiedzania każdego z nich osobiście. Na podstawie zdjęć i przedstawionej oferty możemy wybrać 2-3 najbardziej interesujące nas mieszkania, które odwiedzimy osobiści, oszczędzając czas na odwiedzanie kilkunastu z ogłoszeń prasowych

Oszczędności finansowe

Wbrew powszechnej opinii, że zakup przez agencję nieruchomości z Katowic jest droższy wcale tak nie jest. W większości przypadków to sprzedający płaci prowizję za sprzedaż, a nie kupujący. Dodatkowo kupujący oszczędza zarówno na kosztach związanych z długotrwałym poszukiwaniem mieszkania (koszt dojazdów i spotkań z wieloma właścicielami), na kosztach związanych z przygotowaniem dokumentacji formalnej (m.in. umowa przedwstępna).

Opłacalność inwestycji

Mogąc porównać wiele ofert mieszkań w jednym miejscu jesteśmy w stanie w łatwy sposób sprawdzić czy cena proponowana przez sprzedająca jest adekwatna do mieszkania, które oferuje. Agencje Nieruchomości dodatkowo weryfikują takie oferty. Agencja nieruchomości pomaga niejednokrotnie w negocjacjach cenowych.

CZYTAJ TAKŻE – NA CZYM POLEGA PRACA POŚREDNIKA NIERUCHOMOŚCI

Fachowa pomoc prawna

Pośrednik zawsze sprawdza stan prawny każdej nieruchomości. Dzięki temu mamy pewność, że znamy prawdziwe dane na temat stanu hipotecznego nieruchomości tj. m.in. czy nie jest ona obciążona długami, czy nie ma innych właścicieli mogących roszczyć sobie prawo do nieruchomości.

Pełna dokumentacja prawna

Po stronie biura nieruchomości jest przygotowanie wszystkich dokumentów formalno-prawnych od umów przedwstępnych przez odpowiednie dokumenty do banków, notariuszy itp., które są zgodne z istniejącym stanem prawnym.

Kompletność dokumentacji

Dzięki współpracy z agencją nieruchomości możemy być pewni, że cała transakcja zostanie przeprowadzona na odpowiednich dokumentach oraz że po jej zakończeniu będziemy posiadali wszystkie materiały niezbędne do późniejszego korzystania z mieszkania.