Jak umeblować sypialnię?

Jak umeblować sypialnię?
Marta Kulawik

Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w mieszkaniu lub domu. Jest to miejsce, w którym regenerujemy siły, zbieramy przemyślenia i odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy. Jej urządzenie sprawia czasem niemałe kłopoty. Poznaj kilka fajnych rozwiązań i dowiedz się, jak umeblować sypialnię.

Jak umeblować sypialnię? – Spokój i równowaga

Sypialnia to miejsce, które służy nam przede wszystkim do wyciszenia. Warto zatem kierować się tą myślą. Centralną częścią tego pomieszczenia jest oczywiście łóżko. Wymiary tego mebla zaczynają się zazwyczaj od 140 cm, a kończą na 200 cm. Warto umieścić je w ten sposób, aby dojście do niego było komfortowe z obu stron. Obok łóżka stawiamy szafki nocne. Tutaj pole do popisu jest duże. Możemy wybrać kolor oraz kształt, a nawet wysokość, która nam odpowiada. My proponujemy rozwiązanie z szufladami, które pozwalam na schowanie czasopism i książek. Warto nieco bardziej zaszaleć, aby dodać wnętrzu charakteru. W opisywanym pokoju istotne jest również oświetlenie. Zadbaj o główną lampę, która może stanowić ozdobę pomieszczenia, a także o lampki nocne. Pozwalają one na dobre oświetlenie pomieszczenia, na przykład podczas nocnego czytania. Pamiętaj, aby nie przesadzać z ilością mebli w sypialni. Wprowadzą one zbędny nieład i sprawią, że przestrzeń optycznie bardzo się zmniejszy.

Łóżko idealne

Wybór łóżka może być problematyczny, szczególnie że przebierać możemy w wielu różnych modelach. Rama może być drewniana lub metalowa. Oba rozwiązania występują w wielu wersjach kolorystycznych. Kolejny krok do zagłówek – istnieją meble z niskim, wysokim, a nawet bez tego elementu. Od koloru do wyboru. Weź pod uwagę to czy łóżko będzie służyło jednej czy dwóm osobom. Warto zadbać o wygodne miejsce, które nie tylko będzie świetnie się prezentować, ale także zapewni nam komfort i wygodę. Aby zachować porządek w sypialni, kiedy z niej nie korzystasz, możesz pomyśleć o narzucie. Pozwoli ona na wprowadzenie do pomieszczenia miłego akcentu kolorystycznego.

Na jaki kolor postawić?

Udowodniono, że jasne i ciepłe kolory wyciszają, uspakajają i wprowadzają harmonię. W sypialni powinna panować właśnie taka atmosfera. Najczęstszym rozwiązaniem stały się białe ściany oraz meble. Nam również bardzo podoba się to rozwiązanie. Taki pokój daje wrażenie czystości, świeżości, porządku i elegancji, a dodatkowo nie przytłacza. Jeśli zależy Ci na dodatkach i drobnych akcentach postaw na ciekawą lampę i srebrne, delikatne ramki. Unikaj bibelotów i zbędnych ozdób w sypialni. Podobno nadmiar rzeczy utrudnia wyciszenie i zebranie myśli.