Nieruchomość przyjazna dla zwierząt

Nieruchomość przyjazna dla zwierząt
Marta Kulawik

Zamierzasz zmienić mieszkanie i chcesz zadbać komfort wszystkich lokatorów, w tym swojego pupila? To normalne. Właściciele nieruchomości często biorą pod uwagę wygodę zwierzaków. Najwięcej wymagań posiadają właściciele psów, co wiąże się ze specyfiką posiadania czworonożnego przyjaciele. Dowiedz się jak rozpoznać, czy wybrany przez Ciebie lokal to nieruchomość przyjazna dla zwierząt.

Lokalizacja

Ten punkt dotyczy szczególnie posiadaczy psów. Spacery z pupilem to dla wielu osób najważniejsza i najprzyjemniejsza część dnia. Zwróć uwagę przy wyborze nieruchomości, czy w okolicy znajduje się park, las, szlak spacerowy lub jakakolwiek przestrzeń otwarta przeznaczona do wyprowadzania psów. To naprawdę ważne. Twój pies będzie Ci wdzięczny, że ma się gdzie wyszaleć. Dodatkowo spacer na polanie jest z pewnością przyjemniejszy i bezpieczniejszy od szybkiego wyjścia na chodnik przy ruchliwej ulicy. Kolejne zagadnienie to teren wokół lokalu mieszkalnego. Każdy kawałek trawnika lub innej wydzielonej przestrzeni wokół nieruchomości to dobre rozwiązanie. Psy kochają zabawy w ogrodzie. Niektóre apartamenty i nieruchomości pochodzące z rynku pierwotnego posiadają nawet specjalne wybiegi dla czworonogów. Zwróć uwagę na takie opcje.

Opinia sąsiadów

Nie każdy lubi zwierzęta tak jak Ty. Problem zazwyczaj pojawia się, gdy inne poglądy na temat zwierzaków ma właściciel wynajmujący Tobie mieszkanie. W niektórych ogłoszeniach wyraźnie zaznacza się, czy obecność zwierząt jest akceptowana. Jeśli nie umieszczono takiej informacji, zapytaj o to, czy możesz wprowadzić do lokalu psa, kota bądź innego pupila. Unikniesz wówczas niedomówień i ewentualnych nieprzyjemności. Zapis dotyczący zwierząt może znaleźć się nawet w umowie najmu. Następny punkt to sąsiedzi. Możesz poinformować ich o posiadaniu psiaka czy kotka. Poznasz ich opinię na ten temat.

CZYTAJ TAKŻE – WYNAJEM MIESZKANIA Z KOTEM ALBO PSEM

Metraż i rozmieszczenie pomieszczeń

Ten podpunkt dotyczy szczególnie właścicieli większych psów. Zdanie o tym, że nie warto trzymać dużych psów w bardzo małych mieszkaniach według nas jest uzasadnione. Psy potrzebują przestrzeni, a na kilkunastu metrach będą się po porostu męczyć i nudzić. Planujesz w przyszłości przygarnąć owczarka niemieckiego, a teraz zmieniasz miejsce zamieszkania? Może warto pomyśleć o domu z ogródkiem lub większym mieszkaniu w kamienicy z podwórkiem pod budynkiem?

Nieruchomość przyjazna dla zwierząt – remont

Posiadając psa lub kota, musimy liczyć się drobnymi uszkodzeniami i zabrudzeniami w mieszkaniu. Często decydujemy się na zakup nieruchomości już wyremontowanej. Białe ściany, jasne podłogi… Czy to na pewno dobry pomysł? Weź pod uwagę, że mogą być one narażone na zadrapania oraz brud. Postaw na meble, które można łatwo wyczyścić. Unikaj również białych elementów, jeśli nie jesteś fanem codziennych porządków.

ZOBACZ OFERTY NIERUCHOMOŚCI W RUDZIE ŚLĄSKIEJ