W jakim stylu urządzić mieszkanie?

W jakim stylu urządzić mieszkanie?
Marta Kulawik

Kupiłeś mieszkanie w stanie do remontu i zastanawiasz się w jaki sposób dodać mu charakteru? Szukasz pomysłu na urządzenie pokoju, kuchni lub łazienki? Interesują Cię trendy wnętrzarskie i chce wybrać odpowiednie rozwiązanie dla swojego wnętrza. Dowiedz się w jakim stylu urządzić mieszkanie, aby czuć się w nim wyjątkowo.

Dopasuj styl do wnętrza

Obecnie inspiracji dotyczących aranżacji mieszkania jest naprawdę wiele. Znajdziemy je w katalogach sklepów meblowych, na stronnych internetowych (np. blogach), w czasopismach wnętrzarskich. Trzeba jednak dopasować styl mieszkania do wnętrza. Lokale mieszkalne mają różne cechy. Niektóre są wysokie, inne niższe. Przestrzenie mogą być obszerne lub raczej przytulne. Inspiracja to sprawa bardzo fajna, musimy jednak wystrzegać się kopiowania i łączenia zbyt wielu elementów. Na początku warto określić jakie elementy pasują do obecnego wnętrza. Pamiętajmy, że w mieszkaniu liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Jesteś bałaganiarą? Mimo, że otwarta kuchnia na salon to modne, nowoczesne rozwiązanie, wymaga utrzymania idealnego porządku. Jesteś pewna, że to opcja dobra dla Ciebie? Pamiętaj też, że cały lokal powinien stanowić spójną całość. Kolory w różnych pomieszczeniach np. w salonie, kuchni, przedpokoju nie powinny się gryźć. Dobierz meble odpowiednie do gabarytów mieszkania. Postaw na dodatki – to je najłatwiej zmienić, dopasować do reszty przedmiotów. Często zdarza się, że pewne elementy wystroju nudzą się nam, najłatwiej stworzyć klimat do dobranie intrygujących, mocnych, widocznych dodatków do klasycznych, jasnych lub uniwersalnych mebli, urządzeń.

W jakim stylu urządzić mieszkanie?

Chcemy przybliżyć Wam kilka opcji, które mogą być wykorzystane w mieszkaniu. Dowiedz się jakie style są modne w aranżacji wnętrz obecnie. Opiszemy kilka najpopularniejszych rozwiązań – zdecyduj, które odpowiada Twoim wymaganiom, upodobaniom. Pamiętaj – kieruj się funkcjonalnością i uniwersalnością.

Styl skandynawski

Przeważającym rozwiązaniem wnętrzarskie od kilku sezonów jest styl skandynawski. W tym przypadku należy kierować się zasadą czym mniej tym lepiej, minimalizm jest tutaj w cenie. Zaleca się stosowanie jasnych barw, z przewagą koloru białego. Stonowane wnętrze pozwala na relaks oraz odpoczynek. Skandynawskie pomieszczenie musi być funkcjonalne i nasłonecznione. Postaw na ergonomię, proste formy, neutralność. Cały świat zakochał się w pięknej, skandynawskiej prostocie.

Loft

Jest to styl przeznaczony dla wysokich, przestronnych mieszkań. Takie miejsca znajdziemy przede wszystkim w kamienicach. Loft to surowa stylistyka, nawiązuje do przestrzeni przemysłowych, industrialnych. Przestrzeń powinna sprawiać wrażenie otwartej, unika się tutaj podziałów, ścian, odgrodzonych przestrzeni. W tym stylu wykorzystuje się cegłę, rury, przewody widoczne na zewnątrz, parkiety. Dodatkiem będą odważne, industrialne ozdoby. Moda na ten styl została zapoczątkowana w Ameryce, lecz przyjęła się również w Europie.

Styl angielski

Lubisz przytulne, eleganckie i harmonijne mieszkania? Masz duszę romantyczki i kochasz motywy kwiatowe, koronkowe? Mamy opcję idealną dla Ciebie. Lokale w stylu angielskim są romantyczne, pełne motywów kwiatowych, bibelotów, ozdób. Jego wykorzystanie sprawdza się przede wszystkim trakcie urządzania salonu. Jeśli chodzi o kolory dominują pastel np. róż, błękit. Opisywany styl docenia łączenie motywów, eklektyzm. Postawić możesz na wygodne, miękkie kanapy z mnóstwem ozdobnych poduszek, kominek figurki. Angielski styl jest przytulny, ale bazuje na przepychu, licznych ozdobach.

CZYTAJ TAKŻE – JAK TANIM KOSZTEM OZDOBIĆ WYNAJMOWANE MIESZKANIE?