Mieszkania czteropokojowe w Katowicach

Mieszkania czteropokojowe w Katowicach
Marta Kulawik

Najpopularniejsze od kilku lat w Polsce są mieszkania dwu- i trzypokojowe. Ich koszt jest rozsądny, metraż idealny dla wielu rodzin, a opłaty możliwie niskie. Są jednak osoby, które decydują się zamiast tego na mieszkania czteropokojowe w Katowicach. Poznaj szczegóły dotyczące takiego wyboru.

Kto wybiera mieszkania czteropokojowe w Katowicach

Mieszkania czteropokojowe są najczęściej spotykane w kamienicach. Są to nieruchomości o większym metrażu, które posiadają więcej pomieszczeń – zazwyczaj samodzielnych. Jest to dobre rozwiązanie dla dużych rodzin, osób ceniących sobie przestrzeń oraz inwestorów kupujących mieszkanie pod wynajem. Ostatnie rozwiązanie jest naprawdę korzystne dla wielu zainteresowanych. Niezależne pokoje można wynajmować oddzielnie, co zapewnia znacznie większy zysk. Jeden pokój może pełnić rolę pomieszczenia dla gości, wówczas warunki wynajmu stają się atrakcyjniejsze. Duże lokale mieszkalne dają komfort, na przykład wielodzietnym rodzinom. W większym mieszkaniu łatwiej zadbać o rozwój dzieci. Zazwyczaj największe pomieszczenie służy jako salon, mniejsze pokoje przeznacza się zaś na sypialnię, gabinet oraz przestrzenie dla maluchów. Cztery pokoje zostaną docenione przez rodziców pociech w różnym wieku. Każde z nich będzie mogło cieszyć się prywatnością zapewnianą przez własny pokój.

Ceny mieszkań czteropokojowych

Katowice to stolica Górnego Śląska. Nie jest tajemnicą, że mieszkania w tym mieście nie należą do najtańszych w regionie. Wynika to z bardzo korzystnej lokalizacji. Katowice są podzielone na dzielnice i niemal każdy znajdzie część miasta idealnie dopasowaną do jego potrzeb. Cena mieszkania czteropokojowego zależy między innymi od jego metrażu, położenia czy budynku, w którym się znajduje. Porównując ceny lokali w Katowicach z innymi, większymi miastami w Polsce, ceny za metr kwadratowy są korzystne. Jeśli chcesz przeznaczyć nieruchomość na wynajem, weź pod uwagę, że najemcy najchętniej wybierają mieszkania w centrum miasta.

MIESZKANIA KATOWICE KOSTUCHNA – ZOBACZ OFETY

Układ mieszkania

Układ M5 może być różny. Często decydujemy się na połączenie kuchni z salonem – tutaj pojawia się pierwsza różnica. Zdarza się również, że w mieszkaniu znajduje się łazienka z toaletą lub opcja z dwoma osobnymi pomieszczeniami. Tutaj wiele zależy od upodobań mieszkańców lub projektu architektonicznego. Kolejna sprawa to hol. Przy niezależnych czterech pokojach często jest on długi. Jego powierzchnia bywa nie do końca wykorzystana. Możesz jednak zaplanować korytarz tak, by odpowiednio wykorzystać potencjał dużego mieszkania.

Mieszkania czteropokojowe są wybierane przez konkretną grupę klientów. Jeśli chcesz zainwestować w dużą nieruchomość mieszkalną zwróć na nie uwagę. Wybrać idealny lokal pomogą Ci agenci nieruchomości biura Re/Max Gold w Katowicach.