Mieszkania na sprzedaż w Świętochłowicach

Mieszkania na sprzedaż w Świętochłowicach

Nasza agencja zajmuje się przede wszystkim transakcjami na rynku obrotu nieruchomościami na Górnym Śląsku. Chcieliśmy dzisiaj przybliżyć sytuację, która na miejsce w Świętochłowicach – mieście znajdującym się niedaleko Katowic. Poznaj mieszkania na sprzedaż w Świętochłowicach, które mają korzystną cenę.

Dlaczego warto mieszkać w Świętochłowicach?

Mieszkańcy Górnego Śląska niechętnie wyprowadzają się ze swojego regionu. Dodatkowo przyjeżdża w tę okolicę wiele osób z innych regionów Polski. Celem migracji na Śląsk jest przede wszystkim edukacja oraz chęć znalezienia dobrze płatnej pracy. Świętochłowice to niewielkie miasto, ale posiada dużą liczbę mieszkańców jak na swoją powierzchnię. Często to miasto jest wybierane ze względu na korzystne ceny nieruchomości oraz opłaty związane z utrzymaniem mieszkania. Świętochłowice są dobrze skomunikowane z takimi miastami znajdującymi się w pobliżu jak Katowice, Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie. Kierowcy mogą korzystać z świetnie rozplanowanej sieci dróg. Warto zwrócić uwagę również na komunikację miejską. W obrębie opisywanego miasta znajdziemy linie tramwajowe oraz autobusowe. Ułatwienie dla mieszkańców stanowi karta ŚKUP pozwalająca na opłacenie wszelkich sprawach związanych z transportem. Świętochłowice zostały podzielone na dzielnice administracyjne oraz osiedla. Znajdziemy tutaj nie tylko osiedla mieszkaniowe, ale również tereny zielone. Sprawdź nieruchomości w tym mieście.

Mieszkania na sprzedaż w Świętochłowicach – rynek pierwotny

Chociaż Śląsk dużej liczbie osób kojarzy się przede wszystkim z kamienicami, to prężnie rozwija się tutaj również rynek pierwotny. W tej chwili warto zwróci uwagę na projekt nieruchomości w stanie deweloperskim w okolicy ulicy Ślęzan. Budynki będą składać się z czterech pionów. Parterowe nieruchomości będą wyposażone w ogródki, pozostałe piętra w balkony lub tarasy. Mieszkania są dwu lub trzy pokojowe. Metraż tych nieruchomości to około 60 metrów kwadratowych. Lokale mieszkaniowe w stanie deweloperskim mają wiele plusów, co doceniają obecni osoby interesujące się transakcjami na rynku nieruchomości.

Rynek wtórny w Świętochłowicach

Prym wciąż wiodą transakcje na rynku wtórnym w Świętochłowicach. Poza mieszkaniami w kamienicach można spotkać tutaj domy lub mieszkania w blokach kilku lub wielopiętrowych. Wiele osiedli cechuje się spokojem. Nie musisz obawiać się o przyszłość swojego dziecka – znajdziesz tu dobre szkoły podstawowe oraz średnie. Swoje wymarzone lokum znajdą tutaj studenci, single oraz rodziny. Koszt zakupu mieszkania jest tutaj naprawdę korzystny. Na sprzedaż wystawiono kawalerki, ale także obszerniejsze lokale.

Jesteś zainteresowany mieszkaniem w Świętochłowicach z balkonem? Podoba Ci się szczególnie jakaś dzielnica tego miasta? Doprecyzuj swoje wymagania i zobacz ofertę firmy Re/Max Gold.