Na co zwracać uwagę oglądając nieruchomość na sprzedaż?

Na co zwracać uwagę oglądając nieruchomość na sprzedaż?

Zakup mieszkania to trudne i odpowiedzialne zadanie. Dokonując wyboru oglądamy czasami naprawdę dużo lokali mieszkalnych o różnych cechach. Dowiedz się na co zwracać uwagę oglądając nieruchomość na sprzedaż. Uniknij podstawowych błędów i bądź pewien swojej decyzji.

Przygotowania do zakupu

Zanim zaczniesz oglądać konkretne lokale ustal priorytety. Jest to bardzo pomocny krok. Wówczas wykluczysz sporą część nieruchomości, a to znacznie ułatwi wybór. Ważny jest nie tylko samo mieszkanie, ale również budynek. Wolisz mieszkać w blok wielopiętrowym, niższym, a może w klimatycznej kamienicy? Wybór budynku to naprawdę spory krok, który często określa inne czynniki takie jak metraż, rodzaj ogrzewania, dodatkowe udogodnienia. Wcześniej określ budżet i zapoznaj się z warunkami przyznawania kredytu. Określiłeś podstawowe wymagania? To teraz czas dowiedzieć się na co zwrócić uwagę oglądając nieruchomość na sprzedaż.

Na co zwracać uwagę oglądając nieruchomość na sprzedaż, które pochodzą z rynku wtórnego

Na początku wybór mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego wydaje się prostsze. Niestety, może spotkać nas wiele niespodzianek. Musimy sporządzić listę pytań, które należy zadać sprzedającemu. Dodatkowo powinniśmy dokładnie określić stan lokalu. Pamiętaj, że mieszkania powinno mieć założoną księgę wieczystą. Jest ona dostępna obecnie w wersji elektronicznej. Tam możemy sprawdzić wszystkie osoby, które mają i miały prawo do lokalu. Poznamy rzeczywisty metraż mieszkania. Znajdziemy informacje, czy do mieszkania przynależy np. piwnica. Ten dokument potwierdza również czy nad mieszkaniem ciąży hipoteka. Jeśli umawiasz się na oglądanie nieruchomości, wypierz porę dnia, w której jest jasno. To pozwoli Ci na zobaczenie szczegółów i łatwiej można dostrzec nieprawidłowości. Zadawaj przeróżne pytania dotyczące przeprowadzonych remontów, stanu budynku, spółdzielni, opłat, instalacji eklektycznej, gazowej. Koniecznie sprawdź ceny innych lokali w okolicy. Dowiedz się czy proponowana cena jest adekwatna do lokalizacji oraz stanu mieszkania. Nie ulegaj pierwszemu wrażeniu. Jest ono ważne, ale tak duża inwestycja nie powinna być podejmowana pochopnie.

Pomoc agencji nieruchomości

Mieszkanie możemy poszukiwać samodzielnie lub z pomocą agenta nieruchomości. Obie opcje trochę się różnią. Z pewnością pomoc osoby doświadczonej pozwoli nam zaoszczędzić czas i wynegocjować korzystne warunki umowy. Praca agenta polega na wyszukiwaniu ogłoszeń, załatwianiu sprawy formalne, prowadzi spotkania z klientami. Jego doświadczenia na lokalnym rynku nieruchomościami pozwoli Ci uniknąć błędów. Pracownik firmy Re/Max Gold rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości, będzie wspierał Cię rzetelną wiedzą. Skorzystają również z nowoczesnych metod, które pomogą dokonać Ci jedynego słusznego wyboru.

ZOBACZ DOMY NA SPRZEDAŻ W SOSNOWCU