Najchętniej kupowane mieszkania w Polsce

Najchętniej kupowane mieszkania w Polsce
Marta Kulawik

Polacy bardzo chętnie kupują nieruchomości. Transakcjami na tym rynku interesują się młodzi ludzie oraz osoby dojrzałe. Staramy się pisać o ofertach, które dotyczą nieruchomości w stanie deweloperskim oraz tych pochodzących z rynku wtórnego. Jesteście ciekawi, które cieszą się większym powodzeniem? Poznajcie najchętniej kupowane mieszkania w Polsce.

Czy Najchętniej kupowane mieszkania w Polsce są duże?

Jeśli chodzi o upodobania Polaków dotyczące kupowanych nieruchomości ulegają one zmianom dość dynamiczne. Wynika to między innymi z trendów panujących na rynku, aranżacji wnętrz, a także cen oraz powstających nowych osiedli. To jakie mieszkanie wybierzemy, zależy przede wszystkim od grupy społecznej oraz wieku osoby inwestującej. Dane mogą zaskoczyć wielu z Was. Wynika z nich, że w dużych miastach największym powodzeniem cieszą się mieszania niewielkie, posiadające maksymalnie dwa pokoje. Chętniej interesujemy się nieruchomością dwupokojową mającą zaledwie 40 metrów kwadratowych, niż ta o powierzchni 50 kw. Może to wynikać z możliwości finansowej kupujących.

A co z kawalerkami np. w Katowicach? To ciągle dobrze postrzegana inwestycja, szczególnie dla tych, którzy inwestują w nieruchomości pod wynajem. Nie jesteśmy szczególnie zainteresowani bardzo małymi lokalami użytkowymi. Najchętniej oglądamy lokale jednopokojowe o metrażu 30 mkw. Jeśli chodzi o nieruchomości wielopokojowe to nie zmienia się jedna sprawa – popularne są te z pokojami nieprzechodnimi. Jeszcze kilka lat temu pożądane były powierzchnie, w których kuchnia była połączona z salonem. W 2017 roku uległo to zmianie. Polacy chętniej wybierali lokale z oddzielną kuchnią z oknem. Ze statystyk wynika, że dużymi mieszkaniami, na przykład w kamienicach zainteresowani są młodzi ludzie, poniżej 50 roku życia. Starsze osoby nie chcą opłacać dużych lokali, których potencjału nie wykorzystają. Zawracają uwagę na koszty utrzymania.

CZYTAJ TAKŻE – CZY WARTO KUPIĆ MIESZKANIE DO REMONTU?

Czy kupowanie mieszkań to dobra inwestycja

Ilość kupowanych w Polsce nieruchomości wciąż rośnie. Okazuje się, że bardzo chętnie inwestujemy w rynek nieruchomości. Wolimy w ten sposób użyć zaoszczędzonych pieniędzy, zamiast gromadzić je na lokacie oszczędnościowej. Lwia część z kupowanych mieszkań jest przeznaczona na wynajem. To właśnie z tego powodu wolimy mieszkania z niezależnymi pomieszczeniami. Pozostaje jeszcze kwestia, która interesuje wielu z Was. Czy dużo osób wspomaga się kredytem? Z badań wynika, że ponad połowa mieszkań kupowana jest za gotówkę. Unikamy wspierania się pomocą banków, jeśli nie jest ona konieczna.
W Polsce kupowanie nieruchomości jest niewiarygodnie popularne. Nie obawiaj się inwestycji i ruchu w przód. Poznaj interesujące oferty mieszkań na sprzedaż.

ZOBACZ OFERTY NIERUCHOMOŚCI W DĄBROWIE GÓRNICZEJ