Pomysły na dekorację balkonu

Pomysły na dekorację balkonu
Marta Kulawik

Za oknem wiosna w pełni. Warto pomyśleć o zmianach, które możemy przeprowadzić w naszej nieruchomości. Na początek proponujemy zająć się… balkonem! Nawet niewielkie zmieniany pomogą dodać mu charakteru. Poznaj sprawdzone pomysły na dekorację balkonu.

Czy mały balkon może wyglądać ładnie?

Odpowiadając na pytanie zawarte w nagłówku – oczywiście, że może. To naprawdę nic trudnego. Zdajemy sobie sprawę, że bardzo mały balkon nie będzie funkcjonalny. Wiele osób ma jednak tendencje do przechowywania na balkonie rowerów, sprzętu, suszenia prania. Nawet niewielka przestrzeń wychodząca na zewnątrz może stać się ozdobą. Zacznijmy od kwiatów. Nie trzeba posiadać ogrodu, aby sadzić zioła, w ozdobnych donicach sadzić pięknie pachnące kwiat. Zapewniamy, że zupełnie inaczej będziesz się czuć we własnym domu. Wybór ozdób i mebli balkonowych jest ogromny. Warto urządzić go w ten sposób, aby stanowił całość z mieszkaniem. Mimo to możemy trochę zaszaleć. Sezonowość balkonu pozwala nam puścić wodze fantazji. Nie pozwól na to, aby Twój balkon był nudny i szary. Zainspiruj się wiosną, otoczeniem na zewnątrz.

Pomysły na dekorację balkonu – meble

Balkon dla osób mieszkających w małym mieszkaniu w bloku to jedyne rozwiązanie, aby zjeść sobotnie śniadanie na świeżym powietrzu, czy wypić poranna kawę jednocześnie opalając się. Zadbaj oto, aby te chwile był jak najprzyjemniejsze. Najważniejszy jest drobny remont po zimie. Pomaluj ściany na biało. Ten kolor wprowadza harmonię i spokój. Warto pomyśleć o składanym stoliku, krzesłach i szafce. Nieduża szafka lub zawieszane koszyki pozwolą ci na zachowanie porządku i wykorzystanie przestrzeni. Rozkładane meble nie będą sprawiały problemu w trakcie burzy czy silnych opadów. Istotne jest również odgrodzenie się od sąsiadów. Zapewni nam to swobodę. Polecamy mobilne, przesuwne drewniane, plastikowe ścianki, parawany. Pamiętaj, że stolik na kawę i siedziska są najważniejsze! Pomyśl o czymś niedużym, ale funkcjonalnym, ładnym i pasującym do takiej przestrzeni. Dodatki takie jak poduszki, serwetki, drewniane elementy zawsze dodadzą uroku. Pamiętaj, że wyposażenie powinno być dopasowane do wielkości naszego balkonu, pozostałych elementów.

Gra w zielone

Naszym głównym celem jest uczynienie z balkonu przestrzeni, która będzie przypominała taras. Z czym ona nam się kojarzy? Z zielenią. Nie możemy mówić o przytulnym, ładnym balkonie bez elementów roślinnych. Nie musi być ich dużo. Pomyśl, jaki ziół używasz najczęściej, jakie zapachy lubisz, który rodzaj kwiatów chętnie kupujesz, czy wolisz donice, a może wiszące elementy.

Nie musisz zatrudniać projektanta wnętrz. Przeglądają inspiracji i stosując się do kilku prostych zadań z pewnością urządzisz balkon wręcz idealnie. Najważniejsze, aby lokatorzy byli zadowalani i chętnie na nim przebywali latem.