Remont małego mieszkania – to proste

Remont małego mieszkania – to proste
Marta Kulawik

Wiele osób, szczególnie młodych, decyduje się na kupno lub wynajem małego mieszkania np. kawalerki, czy nieruchomości dwupokojowej o metrażu około 35 metrów kwadratowych. Często takie nieruchomości wymagają remontu czy odświeżenia. Wydaje Ci się, że nieduży lokal nie może być funkcjonalny i przytulny? Poznaj kilka porad, które pozwolą przeprowadzić efektowny remont małego mieszkania.

Powiększ przestrzeń!

W mieszkaniach o niewielkim metrażu istotne jest to, aby optycznie powiększać przestrzeń. Duża ilość mebli, szczególnie masywnych, niestety pomniejsza pomieszczenie. Nie chcemy, aby pokój wydawał się zatłoczony i ciasny. W małych mieszkaniach sprawdza się umeblowanie minimalistyczne. Postaw na małą ilość mebli w prostym, klasycznym stylu. Wysokie szafki, szafy optycznie powiększą metraż. Warto pomyśleć o meblach wielofunkcyjnych, na przykład rozkładanych fotelach, stoliku kawowym z dodatkową półką, półek z dodatkową szufladą. Zachowanie porządku i prostota w dobieraniu mebli oraz ewentualnych dodatków pozwoli wydobyć potencjał wnętrza.

Remont małego mieszkania w stanie deweloperskim

Często wybór, który dotyczy kupna kawalerki w Katowicach, pada na nieruchomości pochodzące z rynku pierwotnego. To bardzo dobre i oszczędne rozwiązanie! Dlaczego? Takie mieszkania możemy urządzić według własnych potrzeb i upodobań. Nie jesteśmy zmuszeniu do burzenia ścian lub wykorzystaniu zaprojektowanej uprzednio przestrzeni. Kiedy inwestujemy w mieszkania w stanie surowym, możemy zdecydować się na otwartą kuchnię, wydzielić przestrzeń na sypialnię, wykorzystać niemal każdy kąt. Dodatkowo nie musimy obawiać się ukrytych, dodatkowych kosztów, a negocjowanie ceny może okazać się znacznie łatwiejsze niż w przypadku mieszkań pochodzących z rynku wtórnego. Przyjacielem małego lokalu są lustra. Wykorzystaj ten patent.

Zmieniaj z pomysłem

Zdarza się, że remont kawalerki przebiega tak pomyśle, że mogą zamieszkać w niej dwie osoby, które będą czuły się komfortowo. Remontuj z głową. Meble użytkowo mogą stanowić także dekorację. Biel rozjaśni całe mieszkanie i doda mu elegancji. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze część prac remontowych możesz wykonać samodzielnie. Połącz elementy nowe z tymi, które już posiadasz. Nie tylko wydasz mniej, ale możesz ciekawie połączyć style.