Dlaczego warto kupić działkę w Sączowie?

Dlaczego warto kupić działkę w Sączowie?
Marta Kulawik

Marzysz o wybudowaniu własnego domu lub siedziby swojej firmy w cichej i spokojnej okolicy z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie takiej, dzięki której szybko dostaniesz się do większych ośrodków? Warto zastanowić się nad działką budowlaną w Sączowie.

Sączów to wieś położona na Zagłębiu Dąbrowskim, należąca administracyjnie do powiatu będzińskiego i gminy Bobrowniki. Teren ten jest szczególnie atrakcyjny ze względu na bardzo dobre warunki komunikacyjne – oprócz tego, że łatwo stąd dostać się do większych ośrodków takich jak Bytom, Tarnowskie Góry czy Piekary Śląskie. Tuż obok wsi przebiega trasa autostrady A1 (autostrada bursztynowa), będąca częścią międzynarodowego szlaku komunikacyjnego E75. Oprócz tego w bliskiej odległości (4 km) znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice. Warto zwrócić uwagę także na liczne tereny zielone oraz bliskość zalewów w Świerklańcu i Rogoźniku.

Średnia cena 1 m.kw. działki na terenie poszczególnych miast i wsi województwa śląskiego

WYKRES - ceny działek w województwie Śląskim*źródło: morizon.pl

 CZYTAJ TAKŻE – GDZIE WARTO KUPIĆ DOM ALBO DZIAŁKĘ W BIERUNIU?

Rynek działek w Sączowie

Sączów charakteryzuje się jedną z najniższych cen za metr kwadratowy za działkę budowlaną na terenie województwa śląskiego. Kosztuje on średnio 74 zł, podczas gdy w Bobrownikach, będących siedzibą gminy, do której należy Sączów, jest to już 131 zł. Wśród oferowanych przez nas działek znaleźć można nieruchomość, składającą się na działkę budowlaną o powierzchni 3700 m.kw. oraz o 300 m.kw. mniejszą rolę – kosztuje ona 343 500 zł. Ponadto istnieje również możliwość wykupienia z tego terenu wydzielonej powierzchni, zajmującej 360 m.kw. Warto jednak zwrócić uwagę, że w przypadku zakupu mniejszej działki, za m.kw. zapłacimy 90 zł, czyli o 40 zł więcej niż w przypadku zakupu całego obszaru.

Oczywiście to nie jedyne ogłoszenia o sprzedaży działek na terenie Sączowa – znaleźć możemy także działkę usługową o powierzchni 4580 m.kw., kosztującą 389 300 zł. Położona jest ona w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, dzięki czemu jest idealną propozycją dla firm, którym zależy na szybkiej dystrybucji wytwarzanych przez siebie dóbr.

Więcej informacji na temat działek w Sączowie znajdziesz bezpośrednio w jednej z ofert:

Chcesz wiedzieć więcej na temat rynku nieruchomości w województwie śląskim? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!