Jak przygotować działkę do sprzedaży?

Jak przygotować działkę do sprzedaży?
Marta Kulawik

Home staging wciąż w Polsce nie jest tak popularny jak w Stanach Zjednoczonych, jednak z roku na rok zdobywa kolejnych zwolenników. Mimo wszystko w większości przypadków o przygotowaniu nieruchomości na sprzedaż mówi się tylko w odniesieniu do domów i mieszkań. Co jednak w przypadku, gdy mamy na sprzedaż działkę? Oczywiście mamy dla was garść rad jak odpowiednio przygotować ją do sprzedaży.

Porządki

Pod tym względem przygotowanie działki niczym się nie różni od przygotowania domu lub mieszkania – trzeba zadbać o to, by nieruchomość nie wyglądała na zaniedbaną. Dlatego przed pokazywaniem działki potencjalnemu kupcowi należy skosić cały teren, zgrabić liście, usunąć wszelkiego rodzaju gruzy i obecne na niej niepotrzebne sprzęty. Jeżeli do czynienia mamy z działką ogrodową, warto rozstawić na niej meble. Należy także zadbać o porządek w otoczeniu działki, oczywiście na tyle, na ile możemy mieć na to wpływ. W końcu otoczenie danej nieruchomości także wpływa na chęć jej zakupu.

Odpowiednie zdjęcia

Kiedy już przygotujemy wizualnie działkę, warto zwrócić uwagę na to, aby odpowiednio zachęcić potencjalnych klientów do zwiedzenia Twojej nieruchomości. Nic pod tym względem nie pomoże lepiej niż dobrze przygotowana oferta zawierająca zdjęcia. Owszem, można zrobić zdjęcia na własną rękę, ale pamiętaj, że odpowiednio przygotowane fotografie umożliwiają znaczne podniesienie wartości nieruchomości. Dlatego najlepiej zaufać profesjonalnemu fotografowi, który będzie wiedział, kiedy i w jaki sposób należy wykonać zdjęcia Twojej działki, aby wydobyć z niej wszystko co najlepsze .

Film

Aby zainteresować potencjalnych kupujących swoją działką, należy zastanowić się także nad stworzeniem filmu promującego nieruchomość. Nakręcenie tego rodzaju materiału z góry za pomocą drona sprawi, że osobom oglądającym Twoje ogłoszenie, działka wystawiona przez Ciebie na sprzedaż będzie wydawała się dużo większa i atrakcyjniejsza.

Szukasz pomocy w sprzedaży działki? Skontaktuj się z nami!