Domy na sprzedaż w Jaworznie – przegląd rynku

Domy na sprzedaż w Jaworznie – przegląd rynku

Jaworzno – administracyjnie miasto województwa śląskiego, historycznie Małopolska, w których znajdują się liczne duże przedsiębiorstwa jak elektrownie, czy kopalnie zatrudniające w sumie kilkadziesiąt tysięcy osób. Właśnie niskie bezrobocie (7,8% – maj 2015) bliskość obu regionów i dobra komunikacja z nimi sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w tym mieście.

Dodatkowymi czynnikami korzystnie wpływającymi za wyborem Jaworzna jako odpowiedniej lokalizacji do kupna domu są m.in. dynamiczny rozwój miasta, liczne tereny zielone, bliskość autostrady A4 i drogi ekspresowej S1, czy łatwy dostęp do portów lotniczych Kraków-Balice i Katowice-Pyrzowice, a co najważniejsze atrakcyjne ceny domów na sprzedaż.

Domy na spzredzaż - Jaworzno - rynek - tabela

 *dane pochodzą z serwisu morizon.pl

Jeśli mowa o rynku domów w Jaworznie, obiekty mieszkalne wypadają taniej nie tylko w porównaniu do Katowic, ale również znacznie mniejszych Mysłowic. Trzeba jednak zauważyć, że w Jaworznie przeciętna powierzchnia domów jest mniejsza od pozostałych dwóch miast.

CZYTAJ TAKŻE – ZALETY NOWEGO MIESZKANIA

Ceny domów w Jaworznie

Ceny domów w Jaworznie na rynku wtórnym zaczynają się od 85 tys. zł za wybudowaną w 1940 roku wolnostojącą nieruchomość o powierzchni 100 m2. Niska cena wynika z faktu, że budynek jest w stanie surowym otwartym, więc wymaga dodatkowych inwestycji ze strony właściciela.

Najdroższym domem na rynku wtórnym w Jaworznie, którego cena ofertowa wynosi 1,6 miliona złotych, kosztuje luksusowy obiekt mieszkalny o powierzchni 550 m2. Dom ten jest największą tego typu nieruchomością na terenie miasta. Dom przeszedł w 2010  roku gruntowny remont i składa się z 7 pokoi, kuchni, trzech łazienek. Piwnica wyposażona została w siłownię oraz saunę. Dodatkowo w budynku zamontowano klimatyzację, rolety antywłamanione, monitoring oraz videodomofon. Mimo, na pierwszy rzut oka wysokiej ceny nieruchomości, to jeżeli porównamy podobne domy w Katowicach to za podobny dom w wysokim standardzie zapłacić można nawet o milion złotych więcej.

Rynek pierwotny

Na rynku pierwotnym znajdziemy kilkadziesiąt ofert, wśród których najtańsze zaczynają się od 149 tys. zł za trzypokojowy dom o powierzchni 67 m2, a najdroższa kosztuje 499 tys. zł – za parterowy czteropokojowy dom wolnostojący o powierzchni 100 m2, znajdujący się w bliskiej odległości od centrum Jaworzna.

Masz do sprzedaży dom w Jaworznie lub jesteś na etapie poszukiwania – skontaktuj się z naszymi agentami, którzy szybko i korzystnie pomogą Ci zrealizować transakcję. Zobacz także szczegółową analizę rynku domów na sprzedaż w Jaworznie.