Zalety nowego mieszkania

Zalety nowego mieszkania
Marta Kulawik

W naszych wpisach często wspominamy o możliwości zakupu mieszkań pochodzących z rynku pierwotnego. Zacznijmy od podstaw. Rynek pierwotny nieruchomości to nic innego jak warunki, w których odbywa się przyznawanie praw do nieruchomości nowych oraz zawieranie wszelakich umów związanych z ich zarządzaniem. Takie mieszkania/domy mogą być w trakcie budowy lub ich tworzenie zostało niedawno ukończone. W tym przypadku transakcja kupna lub sprzedaży odbywa się po raz pierwszy. Na rynku polskim wciąż pojawiają się nowe lokale, więc przybliżymy Państwu zalety nowego mieszkania.

Urządzanie mieszkania

Koszt kupna mieszkania to niestety dopiero początek wielkich wydatków i inwestycji. Jeśli kupujemy lokal musimy pomyśleć o wkładzie finansowym w remont, urządzenie mieszkanie, kupno mebli, dodatków. Wbrew pozorem niejednokrotnie urządzenie i umeblowanie całkiem nowego mieszkania jest łatwiejsze i tańsze niż remont mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego. Często lokale używane bardzo długo nie przechodziły odświeżania i innych prac remontowych. Może to się wiązać z długim oraz kosztownymi pracami firmy. Mieszkania z rynku pierwotnego zawsze są zadbane, czyste oraz nie wymagają poprawnego. Jedyne czego wymaga mieszkanie w stanie deweloperskim to aranżacja i umeblowanie. Nowe nieruchomości również będą nam zdecydowanie dłużej służyć. Przeprowadzają zmiany mamy świadomość, że ten problem nie wróci do nas przez długie lata.

CZYTAJ TAKŻE – JAK URZĄDZIĆ MIESZKANIE O NIEREGULARNYM KSZTAŁCIE?

Sam podejmujesz decyzję

Nowe mieszkanie lub dom daje nam możliwość zagospodarowania przestrzenie od samego początku według naszych potrzeb. Jest to naprawdę ciekawe i wygodne rozwiązanie. Nie napotykamy przeszkód, które pojawiają się na przykład w mieszkaniach w kamienicy. O pomoc możemy poprosić architekta, który stworzy specjalnie dla konkretnego klienta projekt oraz jego szczegółową wizualizację. W mieszkaniach pochodzących z rynku wtórnego niejednokrotnie ciężej jest wprowadzić gruntowne zmiany. Kupują mieszkanie nowe to ty decydujesz jak będzie ono wyglądało i jakie powinno spełniać warunki.

ZOBACZ OFERTY MIESZKAŃ W KATOWICACH

Funkcjonalność

Nieruchomości pochodzące z rynku pierwotnego najczęściej posiadają niebanalne rozwiązania architektoniczne. Wszystko po to, aby polepszyć funkcjonalność lokalu. Możemy znaleźć lokale posiadają innowacyjne rozwiązania, wyjątkowy kształt pomieszczeń, nietypowy układ okien. Przy budowie nowych mieszkań używa się innowacyjnych materiałów. Pamiętaj, że Twoje wymagania i funkcjonalność mieszkania, powinny stanowić główne wymagania.
Przybliżyliśmy Państwu najbardziej istotne zalety nowego mieszkania. Ofertę takich nieruchomości znajdą Państwo w aktualnej ofercie firmy Re/Max Gold.