Gliwice Sośnica – przegląd nieruchomości. Dzielnica warta uwagi przy wyborze nowego mieszkania.

Gliwice Sośnica – przegląd nieruchomości. Dzielnica warta uwagi przy wyborze nowego mies...

Sośnica to jedna z najlepiej skomunikowanych dzielnic Gliwic. Bliskość Autostrady A1, A4 i Drogowej Trasy Średnicowej powodują, że mamy łatwy i szybki dojazd do każdej części Aglomeracji Górnośląskiej. Sama dzielnica z jednej strony oferuje bliskość do Centrum Gliwic, a z drugiej łatwy i szybki dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych. Przyjrzyjmy się jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych w tej części Gliwic.

Układ i zabudowa dzielnicy

Sośnica to typowa śląska dzielnica robotnicza, której nowożytna historia sięga okresu międzywojennego i silnej urbanizacji całego regionu. Częścią Gliwic stała się 1 stycznia 1927. W tym okresie powstała też stara część dzielnicy ulokowana w jej centrum z typowymi śląskimi zabudowaniami. W okresie powojennym wokół starej części powstawały kolejne osiedla między innymi: Józefa Bema czy Stefana Żeromskiego. Kształt dzielnicy przez lata nadawały działający w jej pobliżu kopalnie węgla kamiennego i inne zakłady przemysłu ciężkiego. Jeszcze niedawno przeznaczona do likwidacji KWK „Sośnica” dzisiaj odnotowuje bardzo dobre wyniki co powoduje, że przez najbliższe lata będzie dawała stabilne zatrudnienie i będzie mocno oddziaływała na całą dzielnicę.
Dzisiaj na terenie dzielnicy zlokalizowane są trzy przedszkola publiczne, trzy szkoły podstawowe oraz cztery szkoły średnie. Mieszkańcy mają bardzo dobry dojazd do centrum Gliwic i miast ościennych. W tym miejscu zlokalizowanych jest również wiele punktów handlowo-usługowych zapewniających realizację podstawkowych usług na rzecz mieszkańców dzielnicy.

Rynek nieruchomości mieszkaniowych w Sośnicy

Dzisiejsza oferta mieszkań w Sośnicy oparta jest o rynek wtórny. W chwili obecnej nie ma mieszkań w nowych inwestycjach. Dostępne nieruchomości wahają się wielkością od 30 do 65-70 metrów kwadratowych. Zarówno singiel jak i wieloosobowa rodzina znajdzie nieruchomość, która spełni jej wymagania metrażowe. Dostępne lokale w większości znajdują się w blokach z wielkiej płyty, które w głównej mierze stanowią zabudowę całej dzielnicy.Przechodząc do najważniejszego aspektu, czyli cen nieruchomości te wahają się w przedziale od 3300 do 4 500. Cena jak zawsze zależna jest od standardu wykończenia i metrażu mieszkania. Im mieszkanie mniejsze tym cena za metr kwadratowy wyższa. W ofercie dostępne są zarówno mieszkania pod klucz, które nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych, jak i tańsze propozycje, które pozwolą nam na własną aranżację nieruchomości.Zakup mieszkania w Sośnicy to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie łatwy dostęp do dróg wylotowych jak i możliwość łatwego dojechania do centrum miasta. Bliskość trenów zielonych i rozbudowana infrastruktura powoduje, że dzielnica cieszy się dużą popularnością wśród osób poszukujących mieszkań w Gliwicach.