Jak przygotować dom do sprzedaży jesienią? – poradnik

Jak przygotować dom do sprzedaży jesienią? – poradnik
Marta Kulawik

Jesień to niewątpliwie piękna pora roku, choć posiadająca wiele twarzy. W końcu dni stają się coraz krótsze, a światła nie dość, że jest mniej, to nie pieści nas zbyt intensywnością. Stąd istnieją uzasadnione obawy, że jesienna melancholia udzieli się również Twojej nieruchomości. Jeżeli chcesz sprzedać swoją nieruchomość tą porą roku, warto pomyśleć o tym, jakie podjąć ruchy, aby wraz z początkiem jesieni atrakcyjność Twojego domu nie opadła równie szybko jak liście z drzew.

Otwórz dom na światło

Krótsze dni oznaczają niedobór światła, a oświetlenie jest w końcu jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na ocenę wartości nieruchomości. Powód jest nadzwyczaj prosty: optyka. Dobrze oświetlone pomieszczenie wydaje się znacznie większe. W związku z tym koniecznie wypełnij swój dom światłem: rozsuń zasłony, podnieś rolety, zadbaj o to, by wszystkie żarówki świeciły.

Zadbaj o podwórze

Suche gałęzie i liście mogą wyglądać klimatycznie, ale po zobaczeniu ich potencjalny kupiec może pomyśleć, że o posiadłość nikt nie dba. Pamiętaj o tym i uprzątnij swoje podwórze: usuń wszystkie martwe rośliny, odgarnij liście, wyczyść i poustawiaj meble ogrodowe oraz pochowaj lub wyrzuć wszelkie zabawki i niepotrzebne sprzęty. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby Twoje podwórko wydawało się jak najbardziej przestrzenne – wtedy znacznie zwiększysz wartość nieruchomości w oczach potencjalnego kupca.

CZYTAJ TAKŻE – JAKIE BŁĘDY POPEŁNIAJĄ SPRZEDAWCY NIERUCHOMOŚCI?

Wykorzystaj barwy jesieni

Co sprawia, że pomimo chłodu jesień kojarzy nam się ciepło? Pomarańczowe barwy! To one rozświetlają i ożywiają otoczenie. Przygotowując dom na sprzedaż jesienią starajmy się to wykorzystać, przystrajając naszą nieruchomość w ozdoby i rośliny, które wzmocnią kolorystykę tej pory roku.

Stwórz miłą, domową atmosferę

Nic nie działa tak dobrze na skojarzenia jak zapach. Również jesienią należy pamiętać aby dbać o ten aspekt, gdy zaprosimy potencjalnych kupców do naszej nieruchomości. Najlepszym wyborem byłby aromat świeżo parzonej kawy albo domowego ciasta. Unikaj wszelkiego rodzaju kadzideł czy odświeżaczy powietrza – zamiast zachęcić do zakupu domu, tylko odstraszysz klienta. Jeżeli Twoja nieruchomość jest wyposażona w kominek, warto pomyśleć o napaleniu w kominku w celu ocieplenia klimatu miejsca.

Marzysz o szybkiej sprzedaży swojego domu? Skontaktuj się z naszymi agentami!