Zamierzasz sprzedać dom zimą? Oto kilka faktów, o których powinieneś wiedzieć!

Zamierzasz sprzedać dom zimą? Oto kilka faktów, o których powinieneś wiedzieć!
Marta Kulawik

Zastanawiasz się jak sprzedać dom zimą? Ta pora roku zazwyczaj charakteryzuje się wolniejszym czasem sprzedaży nieruchomości, jednak nie jest to regułą. Poniżej zamieszczamy kilka powodów, dlaczego ten czas może odwrócić się na Twoją korzyść:

1. Kupujący mają większą motywację do zakupu

Jeżeli ktoś decyduje się na zakup domu bądź mieszkania w czasie zimy, robi to dlatego, ponieważ naprawdę musi przeprowadzić się z powodu przyczyn rodzinnych, zmiany pracy czy innych nagłych okoliczności. Dlatego też zaoszczędzisz swój czas z powodu mniejszej ilości tak zwanych ‘oglądaczy’.

2. Transakcje są szybciej finalizowane

Okrojona liczba transakcji w okresie zimowym, to także mniej oblegane przez kupujących banki w celu uzyskania kredytu hipotecznego. Dodatkowo, bardziej dostępni są także rzeczoznawcy czy notariusze. Dlatego jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup Twojej nieruchomości, transakcja zostanie sfinalizowana zdecydowanie szybciej, aniżeli w letnich porach roku.

3. Na rynku znajduje się mniejsza liczba ofert sprzedaży

Mniejsza liczba nieruchomości na sprzedaż na rynku zdecydowanie ułatwi Ci promocję swojej nieruchomości. Zaznacz jej unikalne, indywidualne cechy, pokaż korzyści wynikające z jego zakupu. Twój dom znajduje się niedaleko centrum, a może w jego okolicy jest wiele terenów zielonych? Nie zapomnij umieścić tego w opisie!

CZYTAJ TAKŻE – MAŁE DOMY CORAZ BARDZIEJ ZYSKUJĄ NA POPULARNOŚCI

4. Potencjalni nabywcy planując zakup nieruchomości latem rozglądają się już teraz

Ważnym jest, aby dotrzeć do osób, które są dopiero w fazie wstępnej planowania swojego zakupu. W tym pomoże Ci agent nieruchomości. Poprzez swoje narzędzia takie jak strony internetowe, organizacje, a także lokalne firmy dotrze do osób, które w niedługim czasie mogą być zainteresowane zakupem domu w Twojej okolicy.

5. Pamiętaj! Przypomnij potencjalnym kupującym o lecie!

Pamiętaj, aby pośród zdjęć zamieszczanych na wszelkich portalach internetowych umieścić także  obrazy Twojego domu latem czy wiosną. Szczególną uwagę klientów zwracają widok z okna, ogród, taras oraz patio. Tym sposobem klienci przekonają się w jaki sposób Twój dom ożywa na wiosnę i jak wygląda oświetlony w trakcie ciepłych, letnich dni.

Jeżeli zastanawiasz się jak sprzedać dom zimą, zgłoś się do biura nieruchomości RE/MAX w Katowicach. Nasz agent odpowiednio wypromuje Twoją nieruchomość oraz  pomoże pozyskać wielu potencjalnych nabywców.