Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?
Marta Kulawik

Sprzedaż mieszkania to transakcja, którą należy dokładnie zaplanować i przemyśleć. Nasz lokal musi prezentować się atrakcyjne, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Dowiedz się, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży, by zwrócić na nie uwagę. Pamiętaj, że kupcy mogą być naprawdę wymagający.

Jakie są oczekiwania klientów?

Osoby inwestujące w lokale mieszkalne mają coraz większe oczekiwania. Wzrasta zainteresowanie wyremontowanymi nieruchomościami. Klienci są bardzo uważni i biorą pod uwagę każdy szczegół. Warto zadbać o to, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Znaczenie mają takie elementy jak ogólny porządek w lokalu, zapach unoszący się w pomieszczeniach, oświetlenie i styl wnętrza. Jeśli to możliwe, postaraj się o to, aby podczas wizyt w mieszkaniu nie było zwierząt. Powinny się tam znajdować wyłącznie meble, które zostaną przekazane nowym właścicielom. Pamiętaj również o czystych oknach i delikatnych dekoracjach. Lokal powinien sprawiać wrażenie nowoczesnego, ale przede wszystkim schludnego i zadbanego.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży – wskazówki

Nie zapominaj również o tym, aby nie pokazywać osobistych przedmiotów. Wprowadzają one zbędny chaos i nie są atrakcyjne dla innych. Nieruchomość mieszkalna to nie magazyn. Postaraj się, aby na widoku nie znajdowały się różne sprzęty, przybory do sprzątania, czy też meble, które czekają na wyniesienie. Atrakcyjna jest za to wolna przestrzeń. W cenie jest powierzchnia, którą można kreatywnie wykorzystać po dokonaniu transakcji. Postaraj się wydobyć potencjał lokalu. Zadbaj także o balkon. Jest to integralna części nieruchomość, dla niektórych niezwykle istotna. Warto zatem poświęcić jej chwilę uwagi. Nie zostawiaj suszącego się prania, czy niewypielęgnowanych roślin.

CZYTAJ TAKŻE – JAK NAPISAĆ OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

Udokumentuj swoją pracę!

Zdjęcie to obecnie bardzo popularne i opiniotwórcze medium. Ogłoszenie powinno zawierać fotografie przedstawiające nieruchomość. Pamiętaj, aby były one estetyczne. Postaraj się zachować takie zasady jak przy prezentacji lokalu. Zdjęcie oraz stan rzeczywisty nie powinny się różnić. Nie musisz wykonywać fotografii najlepszym dostępnym sprzętem, ale zadbaj o ich atrakcyjność. Postaraj się uchwycić każde pomieszczenie. Nie zapomnij o zamknięciu szafek, umyciu podług, pustej suszarce na naczynia. Na stole w salonie możesz postawić wazon z kwiatami, aby podkreślić dbałość o szczegóły. Na zdjęciach powinny znajdować się przede wszystkim atuty mieszkania. Jeśli widok z okna nie jest atrakcyjny – nie musisz go uwieczniać. Zdjęcie ma zachęcać potencjalnego nabywcę i ma dużo większą moc niż treść.

Pamiętaj, aby wnętrza mieszkania na sprzedaż wpisywały się w panujące trendy wnętrzarskie. Taki efekt mogą dawać trafione dodatki. Porządek to podstawa. Ostatni krok to Ty oraz Twój wizerunek. Dla wielu osób ma znaczenie jak prezentuje się obecny właściciel lokalu i czy wzbudza zaufanie.