Jak skutecznie zaprezentować mieszkanie

Jak skutecznie zaprezentować mieszkanie
Marta Kulawik

Sprzedaż mieszkania to długa droga, która wiąże się z pisaniem ogłoszeń, promowaniem ofert, nawiązywaniem kontaktów, poszukiwaniem zainteresowanych. Kolejny etap to prezentacja mieszkania. Dowiedz się, jak skutecznie zaprezentować mieszkanie. Nie chodzi tylko o jego wygląd, układ, ale także o rozmowę z klientem.

Jak rozmawiać z klientem?

Wiemy, że głównym tematem spotkań z klientem jest nieruchomość, którą chcemy sprzedać. Kontakt z osobami jest jednak bardzo ważny i może wpłynąć na ostateczną decyzją. Prezentacja powinna być rozmową, a nie monologiem. Przedstawiam naszą ofertę, ale również pytamy o wymogi, wątpliwości klienta. Przeniesienie uwagi na klienta oraz jego potrzeby, odciąga uwagę od faktu, że jesteśmy poniekąd sprzedawcą. Pierwsze spotkanie z klientem służy nawiązaniu relacji. Z pewnością zainteresowany zobaczy jeszcze kilka innych ofert. Zrób tak, aby zapamiętał rozmowę z Tobą. Osoba oglądająca nieruchomość musi nam zaufać. Dopuszczaj wszystkich do głosu, unikaj przechwalania się i mówienia wyłącznie w superlatywach. Warto upewniać się, czy klient dobrze nas rozumie i czy otrzymał wszystkie istotne dla niego informacje. Klienci lubią szczerość, poczucie humoru i naturalność. Nie udawaj kogoś innego, nie stawiaj się w lepszej pozycji. Przekaz należy dostosować do nabywcy.

CZYTAJ TAKŻE – 4 WSKAZÓWKI, JAK SZYBKO SPRZEDAĆ NIERUCHOMOŚĆ

Jak skutecznie zaprezentować mieszkanie – pierwsze wrażenie!

Ważne jest przygotowanie nieruchomości do oglądania. Zadbaj o porządek, ewentualnie ułożenie mebli. Warto zadbać o szczegóły takie jak umyte okna. Trudniej jeszcze przygotowania mieszkanie do wizyty klienta, jeśli ktoś je w danej chwili zamieszkuje. Pamiętaj o podstawowych porządkach, klient może zaglądać w wiele miejsc, ale poznać szczegóły. Możesz również przygotować listę sprzętu, który zostanie w nieruchomości.

Osobiste spotkanie z klientem może dać nam przewagę. Jesteśmy w stanie wzbudzić jego zaufanie i podtrzymać ciekawość. Umiejętne poprowadzenie spotkania sprawi, że zostaniemy zapamiętani, a nawet mieszkanie nadal będzie brane pod uwagę, jako zakup. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to zdanie proste. Prezentacją mieszkania mogą zająć się również agenci nieruchomości.