Jak tanim kosztem ozdobić wynajmowane mieszkanie?

Jak tanim kosztem ozdobić wynajmowane mieszkanie?
Marta Kulawik

Zdarza się, że mieszkania pod wynajem nie mają idealnego wystroju wnętrz. Meble bywają nieodnowione i nie pasują do całego wystroju. Dowiedz się, jak tanim kosztem ozdobić wynajmowane mieszkanie, aby czuć się w nim komfortowo.

Jak dogadać się z właścicielem lokalu?

Często właściciele nie są skłonni do wykonywania remontów. Wiele osób lubi jednak drobne zmiany. Pozwalają one odświeżyć mieszkanie i sprawić, że stanie się ono bardziej przytulne. Pierwszy krok to malowanie ścian. Jak przekonać właściciela do pomysłu? Warto przedstawić mu zalety przeprowadzanych zmian. Zaproponuj podział kosztów za zużyte materiały. Jeśli wynajmujesz nieruchomość przez dłuższy okres, po pewnym czasie możesz zwrócić się do właściciela z prośbą o odświeżenie.

Dopasuj kolory i dodatki

Podstawową zasadą jest utrzymanie lokalu mieszkalnego w czystości. Warto pomalować ściany farbą zmywalną – to najlepsze rozwiązanie. Poniszczone podłogi można zasłonić ładnymi dywanami z ciekawymi wzorami. Koszt takiego rozwiązania nie jest wysoki. Uniwersalny wzór, który sprawdza się w wielu aranżacjach to między innymi marokańska koniczyna.

Diabeł tkwi w szczegółach. Elegancki wystrój mieszkania można uzyskać dzięki niedrogim dodatkom. Mamy na myśli pościel, narzuty na łóżko, rolety, zasłony, ramki oraz inne ozdoby. Często w wynajmowanych nieruchomościach nie ma podstawowych mebli (łóżka, szafy, stołu). Co zrobić, aby nie przepłacić, kupując wyposażenie do takiego lokalu? Jest kilka rozwiązań. Możesz popytać znajomych i przejrzeć portale ogłoszeniowe. Często za darmo lub niewielkie pieniądze sprzedawane jest wyposażenie w dobrym stanie. Jeśli decydujesz się na kupno mebli, weź pod uwagę, że możesz zmieniać otoczenie. Przemyśl zatem, czy będziesz chciał zostawić je w mieszkaniu. Nie możesz pozwolić sobie na kupno nowej szafy? Pomyśl o bardzo modnych stojakach na ubrania. Różne przedmioty możesz przechowywać również w kartonach lub skrzyniach, które samodzielnie wykończysz i ozdobisz. Istotne są szczegóły. Zadbaj o dobre oświetlenie, zwłaszcza w miejscu pracy.

CZYTAJ TAKŻE – W JAKIM STYLU URZĄDZIĆ MIESZKANIE?

Jak tanim kosztem ozdobić wynajmowane mieszkanie?

Twoim największym przyjacielem powinny stać się kwiaty, zarówno doniczkowe jak i cięte. Nadają one mieszkaniu charakteru i sprawią, że poczujesz się komfortowo. Możesz wykorzystać również doniczki z ziołami, na przykład w kuchni lub na balkonie. Zapachy, które czujemy w przestrzeni mieszkalnej są bardzo ważne. Mają za zadanie tworzyć atmosferę, uspokajać, koić i przywoływać pozytywne wspomnienia. Świetnym sposobem na ożywienie wnętrz są świece zapachowe o delikatnych, niedrażniących nutach zapachowych.

Pamiętaj, aby nie naruszać stałych elementów wyposażenia. Lepiej postawić na ramki ze zdjęciami lub plakaty niż na spersonalizowany malunek na ścianie wynajmowanego pokoju. Staraj się trwale nie ingerować w charakter mieszkania. Jeśli jakichś elementów mieszkania szczerze nie lubisz, możesz spróbować je ukryć.

ZOBACZ MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA W CHORZOWIE