Na czym polega krótkoterminowy wynajem mieszkania?

Na czym polega krótkoterminowy wynajem mieszkania?
Marta Kulawik

Rozpoczęły się wakacje – sezon wyjazdów, wycieczek, kolonii. Korzystają na tym właściciele lokali mieszkalnych wynajmowanych na kilka dni, tygodni. Dowiedz się, na czym polega krótkoterminowy wynajem mieszkania. To świetna forma inwestycji, szczególnie w sezonie letnim.

Kto korzysta z mieszkań na wynajem?

Mieszkania na wynajem w dużych miastach i górskich miejscowościach cieszą się coraz większa popularnością szczególnie wśród młodych ludzi oraz rodzin. Jest to świetna alternatywa dla drogich pokoi, apartamentów, hoteli czy domów. Lokale mieszkalnego tego typu posiadają zawsze kuchnią lub aneks kuchenny, a to udogodnienie często nie występuje w apartamentach, pokojach hotelowych. Mieszkanie stanowi osobną jednostkę, która pozwala na prywatność, swobodę i zapewnia bezpieczeństwo. Ogłoszenia dotyczące wynajmu krótkoterminowego mieszkań kilkupokojowych w Warszawie, Krakowie, Katowicach są odwiedzane bardzo często. Turyści i goście najczęściej rezerwują lokale na okres tygodnia bądź dwóch. Do dyspozycji klienta jest cała przestrzeń.

Chętniej wybieramy mieszkania w centrum miasta lub blisko przystanków autobusowych czy stacji metra. Takie nieruchomości krótkoterminowo wynajmują nie tylko turyści, ale również osoby w trakcie delegacji, wyjazdów służbowych, czy szybkich odwiedzin krewnych.

Czy krótkoterminowy wynajem mieszkania się opłaca?

Wynajem na krótki czas jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które w sezonie od września do czerwca wynajmują lokale mieszkalne studentom. Wówczas mieszkanie nie zostaje pusta, a nawet przynosi zyski. W innych sytuacjach na krótkoterminowym najmie możemy zyskać wyłącznie wówczas gdy obłożenie jest duże, a ceny odpowiednio dobrane. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której będziemy opłacać pomieszczenie niewynajmowanie przez długi czas. Pamiętaj, że rachunki za wodę, gaz, ogrzewanie są problemem właściciela.

CZYTAJ TAKŻE – CO WARTO WIEDZIEĆ O WYNAJMIE DOMKU LETNISKOWEGO?

Na czym polega krótkoterminowy wynajem mieszkania? – podsumowanie

Już wiemy komu można wynająć mieszkania krótkoterminowe i kto chętnie korzystać z tej opcji. Pamiętaj również o sporządzeniu umowy najmu krótkoterminowego. Mieszkanie musi być wyposażone we wszystkie potrzebne sprzęty AGD i RTV. Jeśli chcemy wynająć mieszkanie kolejnym gościom musimy posprzątać i przygotować np. świeżą pościel.

ZOBACZ MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA W CHORZOWIE