Ile kosztują mieszkania w Tychach?

Ile kosztują mieszkania w Tychach?
Marta Kulawik

Tychy to jedno z najpiękniejszych miast w regionie. Spokojne i pełne zieleni. Nic dziwnego, że wiele osób chętnie inwestuje w mieszkania właśnie w tym mieście. Jeśli Ty również interesujesz się tego typu inwestycją, warto byś poznał ceny nieruchomości w tym rejonie.

Nowe mieszkania w Tychach

Na początku przyjrzyjmy się cenom, jakie osiągają nowe mieszkania w Tychach. Jak się okazuje niewiele odbiegają średniej dla całego województwa. O ile ta ostatnia wynosi 4474 zł za metr kwadratowy (dane na podstawie ogłoszeń zamieszczonych w portalu Gratka.pl), o tyle w przypadku Tychów wartość ta wynosi średnio 4488.

Ciekawostką jest jednak fakt, że półtora roku temu ceny mieszkań na rynku pierwotnym w Tychach były dużo niższe, niż w reszcie województwa. Wyrównanie poziomu nastąpiło około pół roku temu i utrzymuje się do dziś.

Tychy: mieszkania na rynku wtórnym

Powstaje pytanie jak wyglądają ceny mieszkań na rynku pierwotnym. Tu już bardzo wyraźnie widać różnice cen w porównaniu do reszty \województwa. Mieszkania w Tychach okazują się wyraźnie droższe niż średnia dla województwa. O ile koszt metra kwadratowego dla całego regionu wynosił w ostatnim miesiącu na rynku wtórnym średnio 3118 złotych, to w Tychach cena ta wynosiła średnio 3888 złotych!

Warto jednak zaznaczyć, iż wyliczenia te obejmują nie tylko ścisłą część miasta, lecz również jego obrzeża (zarówno w przypadku Tychów, jak i pozostałych miast w województwie śląskim).

Mieszkania do wynajęcia w Tychach

Co ciekawe, Tychy okazują się tańsze, gdy przeanalizujemy ceny mieszkań na wynajem. W tym przypadku w ostatnim miesiącu średnia cena ofert wynosiła 28 złotych za metr kwadratowy. Dla całego województwa było to 31 złotych. Sprawdź szczegóły tego typu ofert w naszym biurze nieruchomości z Tychów!