Kredyt na mieszkanie dla młodych

Kredyt na mieszkanie dla młodych
Marta Kulawik

Wiele młodych osób pragnie się usamodzielnić. Wejście w dorosłość wiąże się z przeprowadzką i znalezieniem własnego mieszkania czy domu. Niektórzy chcą być właścicielami lokalu, w którym przebywają. Misją agencji nieruchomości jest między innymi edukacja społeczeństwa w zakresie rynku nieruchomościami, dlatego przejrzeliśmy ofertę kredytów na mieszkania dla młodych.

Projekt „Mieszkania dla Młodych”

Ten program rządowy został wprowadzony w 2014 roku. Ma on za zadanie wspierać młodych ludzi w nabyciu pierwszego lokalu mieszkalnego, a nawet domu jednorodzinnego. Określono dokładnie zasady udzielania środków Funduszu Dopłat, dotyczące wynajmu nieruchomości. Ustawa reguluje również warunki zwrotów części kosztów ze środków budżetu państwa przeznaczonych na remont (podatek VAT). Prośbę o dofinansowanie na kupno mieszkania możemy złożyć razem z wnioskiem o udzieleniem kredytu na mieszkanie. Pomoc finansowa pochodząca z programu MdM nie jest możliwa w momencie, gdy nie decydujemy się na kredyt. Z projektu Mieszkania dla Młodych mogą korzystać małżeństwa oraz osoby samotne do 35 roku życia, które nie posiadają innego mieszkania/domu. Maksymalna cena zakupy mieszkania, która będzie dofinansowana, jest ustalona oddzielnie dla rynku wtórnego i pierwotnego. Dofinansowanie może wynosić od 10% do 30% w zależności od spełnianych kryteriów.

  • 10% – przysługuje kandydatom, którzy nie posiadają dzieci
  • 15% – to dofinansowanie w przypadku wychowywania jednego dziecka
  • 20% – należy się beneficjentom przy dwójce dzieci
  • 30% kosztów zostanie dofinansowanych w przypadku, gdy rodzina liczy troje dzieci i więcej.

Jeśli chcesz skorzystać z programu Mieszkania dla Młodych formularz znajdziesz na stronie projektu.

CZYTAJ TAKŻE – CZYM GROZI NIESPŁACENIE KREDYTU HIPOTECZNEGO?

Korzystny kredyt na mieszkanie

Każda firma, która zajmuje się kredytami hipotecznymi oferuje inne warunki. Zapytaj o ofertę kredytu pośrednika z agencji nieruchomości. Firma Remax Gold dzięki wieloletniej współpracy z partnerami, może zaproponować chętnym bardzo atrakcyjne warunki kredytu na mieszkanie dla młodych. Planując zakup lokalu zapytaj o szczegóły. Gwarantujemy szybkie przyznanie kredytu, dobre warunki oraz bezpieczeństwo.