Ile kosztują magazyny w Gliwicach?

Ile kosztują magazyny w Gliwicach?
Marta Kulawik

Interesujesz się inwestowaniem w nieruchomości komercyjne, takie jak hale i magazyny? Przyglądnęliśmy się jak wyglądają ceny tych ostatnich w Gliwicach.

Ofert kupna jest naprawdę mało

Przeglądając oferty dostępne na portalach nieruchomości w trakcie ostatnich tygodni szybko można zauważyć, że ogłoszenia, w których proponowany jest zakup nieruchomości pełniących funkcję magazynu jest trudne. Liczba ofert tego typu wyniosła zaledwie kilkanaście, w porównaniu do około setki propozycji wynajmu. Samo w sobie mówi to o tym, że właścicielom magazynów opłaca się znaleźć najemcę długoterminowego, co ułatwia współpraca z biurem nieruchomości z Gliwic.

Gliwice: ile kosztują magazyny?

Co interesujące, rozrzut cenowy magazynów jest naprawdę spory. Zdarzają się oferty o cenie około 1400 złotych za metr kwadratowy, ale bywają i takie, których cena przekracza 7000! Jeśli chodzi o koszty całkowite nieruchomości, najtańsza oferta zamykała się w kwocie niecałych trzystu tysięcy. Najdroższa wiązała się z kwotą około dziewięciu milionów złotych!

Wielkość dostępnych magazynów

Osobną kwestią jest powierzchnia, jaką dysponują magazyny, które można kupić na własność w Gliwicach. Rozrzut jest naprawdę spory, od niewielkiego obiektu o powierzchni około 100 metrów kwadratowych, po potężny budynek o powierzchni przekraczającej 5000 metrów kwadratowych.

CZYTAJ TAKŻE – JAK WYNAJĄĆ HALĘ, BY TO SIĘ OPŁACAŁO?

A jak wygląda sytuacja z wynajmem?

W Gliwicach magazyny na wynajem można znaleźć w cenach od 8 do 30 złotych za metr kwadratowy, co w praktyce przekłada się na ceny od kilku tysięcy złotych miesięcznie w przypadku małych magazynów do nawet ponad siedemdziesięciu tysięcy w przypadku obiektów mających kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.