Kultowe Gaudi Cafe otwarte jeszcze w tym roku?

Kultowe Gaudi Cafe otwarte jeszcze w tym roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w samym centrum Katowic znajduje się miejsce wzorowane na Casa Mila, jednym z najciekawszych budynków na świecie, zaprojektowanym przez Antoniego Gaudiego – wybitnego hiszpańskiego architekta secesyjnego. Mowa oczywiście o lokalu Gaudi Cafe przy ul. Wawelskiej 2 w Katowicach.

Wnętrze lokalu Gaudi Cafe utrzymane zostało w baśniowej architekturze dzieł Gaudiego. Zarówno przez znawców, jak i samych odwiedzających uznawane jest za jedno z najciekawszych wnętrz w całej Polsce. W lokalu trudno doszukać się prostych kresek –  dominują charakterystyczne łuki, fantazyjne kształty, faliste ściany i barwa mozaika. Oryginalny wystrój jest gratką dla wszystkich miłośników sztuki.  W czasach świetności miejsce obrosło w autentyczny kult – zarówno wśród mieszkańców Śląska, studentów, jak i turystów. Przez przybywających w lokalu klientów kawiarnia nazywana była jednym z najbardziej magicznych miejsc, dlatego też jej zamknięcie z początkiem 2014 roku spotkało się z niezadowoleniem licznej grupy stałych bywalców.

Problemy Gaudi Cafe

Problemy restauracji rozpoczęły się wraz z przebudową katowickiego rynku, kiedy to zostały rozkopane okoliczne ulice, co spowodowało zmniejszenie ruchu pieszego oraz trudności z dotarciem do lokali. Spowodowało to, że ruch przeniósł się na ul. Mariacką, a wiele kawiarenek i pubów w okolicy ulic Stawowej, Wawelskiej i Młyńskiej zaczęło mieć problemu z utrzymaniem, a sam Gaudi Cafe został zamknięty.

– Lokal został wystawiony sprzedaż dopiero 5 miesiące temu, ale już na chwilę obecną prowadzimy wstępne rozmowy z kilkoma inwestorami, którzy chcieliby kupić i otworzyć lokal do końca 2015 roku. Ważne jest, że lokal jest w pełni wyposażony i utrzymany w dobrym stanie, co sprawia, że nowy właściciel, który zdecyduje zachować się obecny kształt, nie będzie zmuszony do kosztownych remontów i w niedługim czasie od zakupu będzie mógł otworzyć lokal dla klientów. – wyjaśnia Marta Kulawik, menadżer biura nieruchomości RE/MAX Gold z Katowic, odpowiedzialnego za sprzedaż lokalu.

Lokal w Katowicach przy ul. Wawelskiej 2, znajduje się w doskonałym położeniu w zacisznej uliczce w odległości 20 m od ul. 3 Maja, 130 m od Galerii Katowickiej i 400 m od budowanego Supersamu. W ciepłych miesiącach największym zainteresowaniem cieszył się ogródek letni na deptaku, ale również klimatyzowane sale o pięknym wystroju.

Lepsze czasy dla lokali usługowych w Katowicach

Dla lokali usługowych w tym rejonie nachodzą lepsze czasy. Pierwszym zwiastunem było otwarcie we wrześniu 2013 Galerii Katowickiej, która wraz z dworcem autobusowym i PKP pozwoliła na zwiększenie ruchu w okolicy. Kolejnym to zakończenie remontu ul. 3 maja, która od kilku miesięcy  ożywa ponownie. Dodatkowo na przełom września i października 2015 roku planowane jest otwarcie Galerii Supersam przy ul. Piotra Skargi. Wszystkie to, sprawia że okolica ta ponownie staje się miejscem o największym natężeniu ruchu pieszego w Katowicach oraz jednym z najważniejszych miejsc spotkań mieszkańców zarówno Katowic, jak i okolicznych miejscowości.

Wystawienie na sprzedaż Cafe Gaudi jest szansą na szybką reaktywację tego wspaniałego lokalu, słynącego z niezwykłego cappuccino oraz pysznych lodów, który ma predyspozycje, aby stać się wizytówką Katowic i miejscem obowiązkowych wizyt dla odwiedzających je turystów.