Najciekawsze lokale użytkowe na sprzedaż na Śląsku

Najciekawsze lokale użytkowe na sprzedaż na Śląsku

Marzenia o własnej działalności gospodarczej przewijają się od czasu do czasu przez niemal każdą głowę. Dlaczego więc nie zrealizować marzeń i nie kupić własnej nieruchomości, w której można prowadzić biznes? Poniżej prezentujemy 5 najciekawszych, naszym zdaniem, lokali użytkowych w woj. śląskim.

1. Restauracja Gaudi Cafe – Katowice, Śródmieście – 450 tys. zł

gaudi cafe

Wielbiciele sztuki mogą zainwestować w kupno restauracji Gaudi Cafe za 450 tys. zł. Ten kultowy lokal, umieszczony w ścisłym centrum Katowic, utrzymany został w stylistyce dzieł katalońskiego architekta i inżyniera secesyjnego, Antoniego Gaudiego. Powierzchnia restauracji na pierwszy rzut oka nie wydaje się zbyt imponująca, bowiem wynosi 91 m2. W zamian jednak nowy właściciel otrzymuje całe, niepowtarzalne wyposażenie lokalu, co umożliwia rozpoczęcie działalności w krótkim czasie od zakupu nieruchomości. Ponadto w cenę wliczony jest zadaszony ogródek letni o powierzchni 48 m2.

Pełna oferta nieruchomości

2. Studio Fitness – Katowice – 245 tys. zł

studio fitness

Panująca od kilku lat moda na aktywny tryb życia sprawia, że niezwykle opłacalną decyzją może okazać się inwestycja w kameralne, prestiżowe studio fitness, położone w Katowicach. W zamian za 245 tys. zł. nowy właściciel otrzyma nie tylko w pełni wyposażony, nowoczesny lokal o łącznej powierzchni użytkowej 230 m2, ale również prawo do marki, aktualne umowy z firmami partnerskimi oraz bazę klientów i dostęp do profili na mediach społecznościowych.

Pełna oferta nieruchomości

3. Lokal usługowo-handlowy – Knurów – 550 tys. zł

lokal_knurow

W samym centrum Knurowa na sprzedaż wystawiony został lokal, którego wszystkie pomieszczenia (sala sprzedaży, magazyn, pomieszczenie biurowe, zaplecze kuchenne, łazienka z wc) zajmują łączną powierzchnię 100 m2. Aktualnie prowadzony jest tam sklep, sprzedający artykuły motoryzacyjne i myśliwskie. Istnieje jednak możliwość dowolnej zmiany profilu działalności. Szczególnie na korzyść oferty działa doskonała lokalizacja: nieruchomość mieści się tuż obok dużego osiedla, szkoły, boiska, pływalni, a w niewielkiej odległości znajdują się również liczne sklepy, bank, fryzjer, kosmetyczna, solarium, przychodnia i targowisko

Pełna oferta nieruchomości

4. Apteka – Zabrze, Centrum – 350 tys. zł

apteka

Apteki są jednymi z najpopularniejszych miejsc do prowadzenia biznesu. Jedną z nich można kupić w centrum Zabrza za 350 tys. zł. Na jej wnętrze składają się: sala sprzedaży, pomieszczenia recepturowe, zmywalnia, magazyn, komory przyjęć, biuro, wc i pomieszczenie socjalne. Zajmują one łączną powierzchnie 92 m2. Ponadto do nieruchomości przynależy piwnica o powierzchni 53 m2, w której mieszczą się trzy magazyny, korytarz z umywalką i schowek. Kupiec może przejąć aptekę wraz z całym wyposażeniem, jak i przerobić ją na gabinet lekarski, sklep czy kancelarię

Pełna oferta nieruchomości

5. Lokal gastronomiczny przy pętli tramwajowej – Ruda Śląska, Chebzie – 27 tys. zł

lokal_gasronomiczny

Jeżeli ktoś marzy o nietypowym, często uczęszczanym miejscu na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, czy nie ciekawym pomysłem byłoby umieszczenie jej tuż obok torów tramwajowych? 27 tys. zł kosztuje w pełni wyremontowany mały pawilon handlowy o powierzchni 20 m2, położony w dzielnicy Chebzie w Rudzie Śląskiej. Za dodatkową opłatę istnieje możliwość wykupienia wyposażenia, w skład którego wchodzą m.in. frytkownice, mikrofalówki, lodówki i grill. Jednak mimo zaadaptowania pomieszczeń na lokal gastronomiczny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć w nich inny rodzaj działalności.

Pełna oferta nieruchomości

 

Powyższe przykładowe ogłoszenia z oferty Remax Gold to tylko niewielki wycinek obrazujący różnorodność ofert dostępnych na rynku. W serwisach ogłoszeniowych znajdziemy ponad 4000 ofert w całym województwie śląskim o bardzo zróżnicowanych parametrach począwszy od małych budek, po ogromne nieruchomości, których wartość przekracza kilka milionów złotych przeznaczone np. pod hotele czy sale weselne. Dlatego osoby poszukujące lokalu pod własny biznes na pewno znajdą coś odpowiedniego dla siebie.

Jeżeli poszukujesz lokalu użytkowego lub potrzebujesz pomocy przy przeprowadzeniu transakcji skontaktuj się z naszymi agentami, którzy pomogą Ci zrealizować transakcje z korzyścią dla Ciebie.