Mieszkania Katowice – dlaczego wynajem w centrum

Mieszkania Katowice – dlaczego wynajem w centrum
mediamass365

Katowice, jako najważniejszy ośrodek gospodarczy Górnego Śląska, przyciągają do siebie wiele osób z różnych regionów kraju. Należy podkreślić, że cała Aglomeracja Śląska jest bardzo popularnym miejscem emigracji zarobkowej obywateli Ukrainy, którzy cenią sobie zarówno stosunkowo dużą dostępność miejsc pracy, ale również i dogodne skomunikowanie z naszym wschodnim sąsiadem.

Te czynniki sprawiły, że rynek mieszkaniowy Katowic okazał się bardzo atrakcyjny szczególnie dla tych inwestorów, którzy chcieliby osiągać zyski na wynajmie. Kupno mieszkania w Katowicach może się okazać doskonałym pomysłem na ulokowanie kapitału z zamiarem jego pomnożenia.

Aby jednak to osiągnąć, należy wybrać takie mieszkanie, które w największym stopniu spełni oczekiwania najemców. A kwestiami najważniejszymi przy podjęciu decyzji o zakupie są: lokalizacja oraz wielkość kupowanego mieszkania na wynajem. Przeprowadzone badania dowodzą, że atrakcyjniejsze mieszkanie do wynajęcia to te mniejsze – mniejsze typu kawalerka. Mieszkanie o powierzchni do 40m2 może zapewnić wyższą stopę zysku z wynajęcia mieszkanie, niż te większe. Mieszkanie w ścisłym centrum oraz liczba pokoi to dwa najważniejsze czynniki wpływające na cenę najmu.

Jaka lokalizacja w Katowicach jest zatem szczególnie rozchwytywana przez najemców? Oczywiście jest są to Katowice Śródmieście.

Katowice śródmieście

Lokalizacja w szeroko pojętym centrum Katowic daje ogromne możliwości przyjemnego spędzania czasu wolnego, jak i dostępu do miejsc pracy oraz wielu uczelni wyższych. Mieszkania do wynajęcia właśnie tutaj, oznaczają stałą liczbę chętnych.

Popularne są również te okolice, które mogą się poszczycić łatwym dostępem do rozrywek, obiektów kultury, jak i dobrze rozwiniętej sieci komunikacyjnej.

Przykładem inwestycji mieszkaniowej realizowanej w samym sercu Katowic i  rozwijającej się metropolii, jest Pierwsza Dzielnica.

Katowice – mieszkanie w Pierwszej Dzielnicy

Jest to miejsce, która daje mieszkańcom ogromne możliwości, gdyż wszystko jest dostępne tuż obok. Jest też pełne rozmaitych udogodnień, dzięki czemu można tu żyć wygodnie i wszystkie najważniejsze sprawy załatwić w jednym miejscu. Można tu zatem znaleźć wszystko to, co zabezpiecza potrzeby codziennego życia.

Osiedle to zlokalizowane jest w obrębie ulic Góreckiego i Dobrowolskiego w Katowicach.

Z punktu widzenia osób zainteresowanych wynajęciem mieszkania, istotne atuty takiej lokalizacji osiedla, to:

  • bliskość placówek oświatowych, sklepów, placówek medycznych, aptek, czyli wszystkiego, co jest potrzebne na co dzień;
  • bardzo dobre połączenie z centrum Katowic, dokąd można wybrać się pieszo, rowerem, czy komunikacją publiczną;
  • bliskości terenów rekreacyjnych i spacerowych, świetne kawiarnie i restauracje;
  • położenie w sąsiedztwie tak zwanej katowickiej Strefy Kultury, klimatyczne miejsca spotkań;
  • Mieszkańcy, a także najemcy mają do dyspozycji takie udogodnienia, jak podziemne parkingi, strefy coworkingowe, a nawet bawialnie dla dzieci, czy pralnie.

Pierwsza Dzielnica, to jeden z najbardziej atrakcyjnych i ciekawych projektów deweloperskich realizowanych na terenie Górnego Śląska. W pierwszym etapie budowy zaplanowano trzy 12-kondygnacyjne budynki z łącznie 256 mieszkaniami, w tym również prestiżowymi penthouse’ami.

Wynajmując mieszkanie w Pierwszej Dzielnicy można zyskać czas na to, co naprawdę ważne.

Szukasz mieszkania do wynajęcia, do kupienia lub chcesz sprzedać mieszkanie w Katowicach?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Posiadamy wieloletnie doświadczenie z zakresu nieruchomości i pomożemy w każdej sprawie związanej z mieszkaniami w Katowicach – zarówno inwestorom, sprzedawcom, jak i osobom, któe pragną wynająć mieszkanie. Gwarantujemy skuteczność.