Mieszkania na sprzedaż i wynajem – Mikołów

Mieszkania na sprzedaż i wynajem – Mikołów

Mikołów to niewielkie, spokojne miasto, które zamieszkuje w przybliżeniu 40 tysięcy ludzi. Bliskość do Katowic (ok. 14 km) oraz klimat miasta sprawia, że wiele osób przyjeżdżających na Śląsk chętnie się w nim osiedla kupując lub wynajmując mieszkania. Mikołów nie oferuje zbyt dużego wyboru przy poszukiwaniu, ponieważ dostępność mieszkań na sprzedaż oraz pod wynajem jest mała.  Dlatego gdy trafi się odpowiednie mieszkanie, warto szybko reagować i od razu odpowiedzieć na ofertę.

Mieszkania Mikołów – sprzedaż

Bazując na danych morizon.pl, w połowie listopada na stronie pojawiło się zaledwie 57 ogłoszeń sprzedaży mieszkań w Mikołowie. Ich średni koszt to 3 283 zł za m2. Najwięcej z mieszkań znajdowało się w blokach (45), kolejno w kamienicach (9) oraz apartamentowcach (3).  Najtańsze z nich mieszczą się w blokach – ich średnia cena za metr kwadratowy to 3212 zł. Natomiast mieszkania w kamienicach oraz w apartamentowcach są zdecydowanie droższe i oscylują wokół kosztu 3600 zł za metr kwadratowy. Przykładowo, trzypokojowe mieszkanie w bloku z piwnicą o powierzchni 60 m2 kosztuje 200 000 złotych. Z kolei mieszkanie w apartamentowcu z windą, niedaleko galerii Pik to koszt 250 tysięcy za 71 m2.

Mieszkania na sprzedaż - Mikołów - tabela

*dane z portalu morizon.pl

Mieszkania Mikołów – wynajem

Biorąc pod uwagę dane z tego samego portalu, mieszkań do wynajęcia w Mikołowie jest znacznie mniej aniżeli tych na sprzedaż, czyli 24. Średni koszt wynajmu za metr kwadratowy wynosi 26 zł. W przypadku mieszkań na wynajem zaskakuje fakt, że najwięcej z nich, bo aż 15, to lokale w apartamentowcach. Za mieszkanie w tego typu budownictwie najemca musi zapłacić cenę ok. 28 zł za m2, co wiąże się średnio z wydatkiem w granicach 1800 zł za miesiąc. Ogłoszeń wynajmu lokali mieszkalnych w kamienicach i blokach jest stosunkowo mniej. W pierwszym przypadku potencjalni najemcy muszą liczyć się ze średnimi kosztami 25 zł za m2, natomiast w drugim 21 zł za m2. Co za tym idzie, wynajęcie mieszkania w bloku jest najbardziej opłacalne. Na przykład w pełni umeblowane mieszkanie do wynajęcia w apartamentowcu w centrum Mikołowa o powierzchni 81 m2 (3 pokoje) to koszt 2 300 zł miesięcznie.

mieszkania do wynajęcia - Mikołów - tabela

*dane z portalu morizon.pl

CZYTAJ TAKŻE – ILE KOSZTUJĄ MAŁE MIESZKANIA W SOSNOWCU?

Dlaczego warto wybrać Mikołów?

Ponieważ Mikołów jest zacisznym miejscem podlegającym pod Śląsk, ale o całkowicie innym klimacie. Jest to miasto, w którym życie płynie spokojnie, gdzie można korzystać z obiektów rekreacyjnych oraz przechadzać się po pobliskich łąkach i lasach. Poza zabytkami związanymi z bogatą historią Mikołowa, w mieście znajduje się także nowoczesny Aquapark. Mikołów dba również o zdrowie i rozrywkę swoich mieszkańców organizując szereg wydarzeń artystycznych i sportowych. Dodatkowo mieszkając w Mikołowie mamy bardzo dobry i szybki dojazd do największych miast województwa śląskiego zaczynając od Katowic, przez sąsiadujące Tychy, kończąc na Gliwicach.

Jeżeli posiadasz mieszkanie w Mikołowie na sprzedaż lub wynajem skontaktuj się z naszym lokalnym agentem biura nieruchomości z Mikołowa, który przedstawi Ci dokładną strategie działania. Szybko przekonasz się jak wiele korzyści przyniesie Ci współpraca z Re/Max Gold! Nie czekaj.