Mieszkania do wynajęcia w Katowicach – najlepsze dzielnice dla studentów, rodzin z dziećmi i seniorów

Mieszkania do wynajęcia w Katowicach – najlepsze dzielnice dla studentów, rodzin z dzieć...
mediamass365

Stolica województwa śląskiego to jedno z największych miast w Polsce, które od wielu lat nieustannie się rozwija. Na uwagę zasługuje m.in. modernistyczna architektura, mnogość muzycznych festiwali i co dla wielu osób może być zaskoczeniem – liczne tereny zielone. Z tego względu mieszkania do wynajęcia w mieście Katowice cieszą się sporą popularnością. Wynika to m.in. z ich atrakcyjnej ceny, znacznie niższej w porównaniu do innych dużych miast, takich jak Kraków, Warszawa czy Poznań. Na uwagę zasługuje także niski poziom bezrobocia oraz bardzo małe korki. Mieszkanie do wynajęcia w Katowicach interesuje zatem nie tylko studentów, ale również młode pary, rodziny z dziećmi oraz seniorów. Które dzielnice mogą najbardziej przypaść im do gustu?

Wynajem mieszkań Katowice – najlepsze dzielnice dla studentów

Katowice każdego roku przyciągają tysiące nowych studentów nie tylko ze Śląska, ale także z innych części kraju. Oprócz Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego czy Politechniki Śląskiej znajduje się tu wiele innych uczelni. Młodzi ludzie poszukują zarówno kawalerki do wynajęcia w Katowicach, jak i nieco większych powierzchni. Zazwyczaj decydują się na zamieszkanie w jednej nieruchomości z kilkoma osobami. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie np. mieszkanie 3 pokojowe na wynajem w Katowicach. Jakie dzielnice cieszą się największą popularnością?

  • Młodzi ludzi zamieszkują m.in. Osiedle Tysiąclecia, położone w północno-zachodniej części miasta. To jedna z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Katowic. Wynajem dotyczy zarówno wysokich bloków, które dominują na tym obszarze, jak i nieco niższych zabudowań, stworzonych w ciągu ostatnich lat. Dlaczego studenci wybierają Osiedle Tysiąclecia? Przede wszystkim ze względu na bardzo dobre skomunikowanie zarówno z centrum, jak i innymi okolicznymi miastami oraz bliskość takich uczelni jak Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, Śląska Wyższa Szkoła Medyczna, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach czy Wyższa Szkoła Zarządzania Ochrony Pracy.
  • Kawalerka na wynajem w Katowicach w dzielnicy Bogucice to kolejne miejsce, w którym bez wątpienia spotkamy studentów. Wynika to z bliskości Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Śląskiego, a także słynnego katowickiego Spodka, w którym regularnie odbywają się ciekawe wydarzenia.

Tanie mieszkanie do wynajęcia Katowice – najlepsze miejsca dla seniorów

Osoby starsze najczęściej poszukują miejsc gdzie wynajem mieszkań w Katowicach jest tani. Duże znaczenie ma także obecność terenów zielonych, spokojna okolica i dostępność punktów oraz placówek związanych ze zdrowiem. Popularnością cieszy się m.in. mieszkanie 2 pokojowe na wynajem w Katowicach oraz tanie kawalerki do wynajęcia. Jakie dzielnice można polecić?

  • Brynów-Osiedle Zgrzebnioka to jedno z najbardziej atrakcyjnych i popularnych miejsc, niezależnie od tego czy interesują nas tanie kawalerki w Katowicach, czy większe lokale. Na uwagę zasługuje przede wszystkim sporej wielkości park miejski, bardzo dobra komunikacja, dużo zieleni i brak terenów poprzemysłowych.
  • Ogłoszenia w stylu “wynajmę mieszkanie w Katowicach”, stworzone z myślą o seniorach bardzo często dotyczą dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec. Oprócz licznych terenów zielonych, starsze osoby mogą liczyć na różnego rodzaju inicjatywy miejskie, organizowane z myślą o ich potrzebach.

Mieszkanie w Katowicach – najem długoterminowy dla rodzin z dziećmi

Rodziny z dziećmi często szukają mieszkania do remontu na wynajem w Katowicach. W tym wypadku mogą liczyć zarówno na bardziej atrakcyjną cenę, jak i możliwość urządzenia się zgodnie z własną wizją. Istotne znacznie ma dla nich łatwy dostęp do placówek edukacyjnych, szkół i żłobków, a także dobra komunikacja. Widząc ogłoszenia w stylu “szukam mieszkania do wynajęcia w Katowicach” z pewnością pojawi się w nich informacja o bliskości parków i atrakcji dla dzieci. Jakie dzielnice spełniają te kryteria?

  • Doskonałym wyborem będzie Dąb. Na jego korzyść przemawia nie tylko spora liczba placówek oświatowych i bliskość punktów biznesowych. To dobry wybór również wtedy, gdy interesują nas mieszkania do wynajęcia blisko centrum Katowic.
  • Kolejną opcją jest Giszowiec. Ta dzielnica z pewnością spodoba się osobom, którym zależy na bliskości natury. Decydując się na wynajem mieszkania dwupokojowego w tej części Katowic, możemy liczyć na obecność lasów, spokój oraz ciszę. Oprócz tego, dostępne są szkoły podstawowe, przedszkola i spora ilość atrakcji dla najmłodszych. Kolejną zaletą jest dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa.

Jak widać, mieszkania na wynajem w praktycznie dowolnej części miasta są dobrze skomunikowane z centrum Katowic. Zróżnicowany charakter dzielnic sprawia, że każda osoba można znaleźć swoje idealne miejsce do życia.