Mieszkanie w Chorzowie? Sprawdź, która dzielnica cieszy się największą popularnością

Mieszkanie w Chorzowie? Sprawdź, która dzielnica cieszy się największą popularnością
Marta Kulawik

Od czasu ukształtowania się obecnych granic miasta, Chorzów podzielony jest administracyjnie na cztery dzielnice: Centrum, Chorzów II, Chorzów Batory i Chorzów Stary.

Wykres z dzielnicami Chorzowa

Dane pochodzą z portalu morizon.pl

Jak widać na powyższym wykresie najwięcej mieszkań w Chorzowie dostępnych jest w dzielnicy Centrum (45,6%) i dzielnicy Chorzów Batory (31,3%), a najmniejsze w Chorzów Stary (tylko 5,2%). Jednym z czynników wpływających na ilość nieruchomości na sprzedaż w Chorzowie w tym rejonie jest fakt, że największa liczba nowych mieszkań z rynku pierwotnego powstaje właśnie w dzielnicy Centrum, co zwiększ podaż na rynku.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę średnią cenę jako kupujący muszą zapłacić za m2 mieszkania w Chorzowie to najdroższa okaże się dzielnica Centrum, a najtańsza Chorzów Stary, gdzie średnio m2 jest tańszy o ponad 15%.

Cena za m2 mieszkania w Chorzowie

Dane pochodzą z portalu morizon.pl

CZYTAJ TAKŻE – NOWE OSIEDLE W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

Która dzielnica Chorzowa  jest najpopularniejsza?

Szukając ofert mieszkań na sprzedaż w Chorzowie powinniśmy zwrócić uwagę na Centrum – jest to najpopularniejszy rejon, gdzie mimo wyższych cen niż w innych dzielnicach dostępna jest największa ilość mieszkań. Na popularność tej dzielnicy wpływa łatwy i szybki dostęp do najważniejszych miejsc Chorzowa, w którym toczy się życie zawodowe i towarzyskie. Przy ulicy Wolności, reprezentacyjnym deptaku o długości dwóch kilometrów, znajdziemy restauracje, klimatyczne kawiarnie, galerie sztuki, butitki oraz inne punkty usługowe. Zabytkowe kamienice i wąskie uliczki tworzą niezwykły charakter śródmieścia.

Zakup lub wynajęcie mieszkania w centrum Chorzowa jest również gwarancją łatwego dostępu do infrastruktury społecznej i gospodarczej, a także komfortowego połączenia z innymi dzielnicami i regionami Śląska. Dużą zaletą jest również położenie dzielnicy przy samej granicy z Katowicami – najważniejszym mieście w regionie oferujące ogromną ilość galerii handlowych oraz szereg atrakcji turystycznych i kulturalnych.

W dalszym ciągu nie wiesz czy którą dzielnice wybrać, a przejechałeś już cały Chorzów? Mieszkania w centrum powinny zwrócić twoją uwagę.