Mieszkania w Bytomiu jednymi z najtańszych na Śląsku

Mieszkania w Bytomiu jednymi z najtańszych na Śląsku
Marta Kulawik

Nieruchomości w Bytomiu należą do jednych z najtańszych w regionie. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania wynosi tutaj ok. 2130 zł, co sprawia że jest ponad 2 krotnie niższa od ceny m2 mieszkania w Katowicach.

Niska cena sprawia, że każdemu z nas „włącza” się czerwona lampka – z tym mieszkaniem coś musi być nie tak? Należy pamiętać jednak, że jednym z czynników wpływających na relatywnie niższe ceny mieszkań w Bytomiu jest fakt, że ma on złą renomę jako miasto szkód górniczych i bezrobocia, a także dużą ilość zniszczonych i zaniedbanych kamienic. Wszystko to wpływa na niskie zainteresowanie wśród klientów i powoduje obniżanie cen przez sprzedających.

Jak kształtują się ceny mieszkań w Bytomiu?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bytomiu zauważymy, że średnie ceny mieszkań różnią się od siebie w zależności od dzielnicy – najdroższe są w Stoszku, Szombierkach i Miechowicach, a najtańsze w dzielnicy Śródmieście i Karb.

Średnie ceny mieszkań w dzielnicach Bytomia

Ceny mieszkań na sprzedaż w Bytomiu w poszczególnych dzielnicach - tabela

Źródło: ceny.szybko.pl – lipiec 2015

W dzielnicy Karb niska cena wynika przede wszystkim z faktu szkód górniczych. Dzielnica ta „zasłynęła” z pękających kamienic, co powoduje znaczny spadek zainteresowania kupnem tam mieszkania.

Z kolei analizując niskie ceny w dzielnicy Śródmieście, należy pamiętać że ponad 50% ofert stanowią mieszkania w kamienicach o większym metrażu – często przekraczającym 100m2. W związku z tym cena za m2 jest odpowiednio niższa. Szukając atrakcyjnych ofert można w Bytomiu znaleźć prawdziwe „perełki” zaczynające się od 600-700 zł za m2, co w innych miastach jest praktycznie niespotykane.

Oferty 5 mieszkań w Bytomiu o najniższej cenie za m2

Oferty o najniższych cenach w Bytomiu

CZYTAJ TAKŻE – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ KUPUJĄC MIESZKANIE W KAMIENICY?

Jak widać biorąc pod uwagę pojedyncze oferty wszystkie najtańsze mieszkania dostępne są w Centrum. Należy zwrócić uwagę, że atrakcyjna cena wynika z faktu, że wszystkie te mieszkania znajdują się w starych kamienicach, mają większy metraż i wymagają gruntownego remontu. Dlatego przed zakupem warto oszacować wysokość niezbędnej inwestycji w remont i wyposażenie takiego mieszkania, która może nawet kilkukrotnie przekroczyć jego wartość.

Warto pamiętać, aby przed zakupem każdego mieszkania dokładnie zapoznać się z okolicą mieszkania, sąsiadami oraz przede wszystkim sprawdzić sprawy własnościowe lokalu, aby nie zostać oszukanym i nie żałować swojego wyboru.

Zapraszamy do kontaktu z agentami katowickiego biura nieruchomości Re/Max , którzy pomogą wybrać Ci najbardziej optymalne miejsce do zamieszkania