Mysłowice: domy na sprzedaż w sierpniu 2016

Mysłowice: domy na sprzedaż w sierpniu 2016
Marta Kulawik

Wracamy do naszego cyklu, w ramach którego śledzimy trendy na rynku nieruchomości na Śląsku. Tym razem sprawdzamy jak wyglądają możliwości zakupu domów w Mysłowicach.

Domy na sprzedaż w Mysłowicach? Głównie dwie dzielnice

Przeglądając oferty dostępne w sierpniu w serwisach Gratka i Morizon, dość szybko można zauważyć, że obecnie oferowane domy na sprzedaż zlokalizowane są najczęściej w Morgach i Wesołej. Ogłoszenia dotyczące tych osiedli stanowią ponad jedną trzecią wszystkich obecnie publikowanych.

Mniej popularne okazują się Janów Miejski, Brzęczkowice oraz Kosztowy – w przypadku każdej z tych dzielnic obecnie wystawionych jest po kilkanaście domów na sprzedaż. Inne dzielnice Mysłowic, jak Krasowy, Dziedźkowice, czy Śródmieście, pozostają w tyle – w ich przypadku można mówić o kilku ofertach na osiedle.

Mysłowice a reszta Śląska

Okazuje się, że domy na sprzedaż w Mysłowicach są wyraźnie droższe, niż w innych rejonach Górnego Śląska. Średnia cena metra kwadratowego w całym województwie wynosiła w sierpniu około 2835 zł. W Mysłowicach – 3170.

Jeśli zaś spojrzymy na ceny na osiedlu Wesoła, tam będziemy mogli mówić o 3540 zł za każdy metr kwadratowy, choć zdarzają się oferty nawet półtora razy droższe! Na tym jednak nie koniec, warto bowiem spojrzeć również na ceny domów na Morgach. W tym przypadku cena za metr kwadratowy może podskoczyć powyżej 5300 zł.

CZYTAJ TAKŻE – WADY I ZALETY DOMÓW PIĘTROWYCH

Małe i duże domy

Czy domy w Mysłowicach są duże? To zależy kto ma jakie potrzeby. Wśród obecnych ofert dominują te z czterema lub pięcioma pokojami. Zdarzają się zarówno mniejsze (trzypokojowe), jak i większe (nawet z dziewięcioma pokojami), jednak nie aż tak często.

Inaczej sprawa się przedstawia, gdy przyjrzymy się dostępnemu metrażowi. W tym przypadku trudno mówić o wartościach dominujących, gdyż przekrój dostępnych ofert jest naprawdę spory – od parterowych liczących sobie 120 metrów kwadratowych, po całkiem spore budynki, mające przeszło 300 m2 powierzchni (czasem nawet niemal 400).

Co ciekawe, wśród tych największych domów można trafić nie tylko na dwukondygnacyjne, ale tez na jednopiętrowe. Część z nich ma nawet do 10 pokoi, ale zdarzają się i takie, które 300 m2 dzielą na zaledwie cztery pomieszczenia. Pod tym względem osoby, które sprawdzają jakie można tu znaleźć domy na sprzedaż, Mysłowice dają naprawdę duży wybór. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego biura nieruchomości z Mysłowic.