Na którym piętrze kupić mieszkanie

Na którym piętrze kupić mieszkanie
Marta Kulawik

Szukając idealnej nieruchomości bierzemy pod uwagę również czynniki związane z budynkiem, w której ona się mieści. Dość istotne jest piętro. Będziemy skupiać się na opisie zalet oraz wad mieszkań znajdujących się na parterze, najwyższym piętrze oraz pionach pośrednich. Dowiedz się, na którym piętrze kupić mieszkanie naszym zdaniem.

Ceny mieszkań, a piętro

Często cena mieszkania mocno wpływa na nasz wybór. Kupno nieruchomości to duża inwestycja, którą trzeba starannie przemyśleć i dopasować do swoich możliwości. Piętro, na którym znajduje się dany lokal może znacznie wpływać na cenę. Zależy to od zalet danego piony oraz popularności. Najtańsze są mieszkania zlokalizowane na parterze, szczególnie tym niskim. Częsta zdarza się również, że atrakcyjne cenowo oferty dotyczą nieruchomości na najwyższym piętrze budynku, szczególnie jeśli nie ma do dyspozycji windy.

Mieszkanie na parterze

Agenci często odradzają mieszkania parterowe, ale wiele osób mimo to na nie się decyduje. Zacznijmy od zalet parterowego mieszkania. Jest to zdecydowane ułatwienie na przykład dla osób starszych. Szybko dotrzemy do lokalu, nie musimy pokonywać dużej ilości schodów. Z pewności jest to również udogodnienie dla osób wychowujących małe dzieci. Dodatkowy plus pojawia się w miejsca wyposażonych w ogródek. Zazwyczaj jest on przynależny właśnie do mieszkań parterowych. Ciemniejsze strony tego mieszkania to ograniczona prywatność oraz podatność na usterki oraz trudności z ogrzaniem przestrzeni. Jeśli pojawi się problem w budynku dotyczący instalacji wodno-kanalizacyjnej wyrządzone szkody będą miały miejsce w mieszkaniach parterowych. Parterowe nieruchomości są narażone bardziej niż inne na potencjalne włamania. Ostatni problem, który można zauważyć to ograniczony dostęp do światła w mieszkaniu, spowodowany przez inne zabudowy lub drzewa.

CZYTAJ TAKŻE – WADY MIESZKAŃ NA OSTATNIM PIĘTRZE

Na którym piętrze kupić mieszkanie – nieruchomość na ostatnim piętrze

Ostatnie piętro w kamienicy czy bloku również bywa problematyczne. Największy problem pojawia się wówczas gdy w budynku nie ma windy. Pamiętajmy, że budynki posiadające do czterech pięter nie muszą posiadać windy. Plusy ostatniego piętra w bloku to przynależność tarasu, interesujący widok i są dobrze oświetlone. Problematyczne mogą być wahania temperatury, przeciekający dach oraz utrudniony dostęp.

Piętra pośrednie

Wydaje się, że mieszkania na piętrach pośrednich są najbardziej neutralne i najczęściej wybierane. Dodatkowym atutem jest z pewnością ciepło w mieszkaniu, które utrzymuje się, ponieważ lokal jest ogrzewany ze wszystkich stron. Takie mieszkania mają największą styczność z sąsiadami.

Wybór należy do Ciebie!

Wybierając nieruchomość możesz wziąć pod uwagę nasze wskazówki dotyczące piętra mieszkania. Najważniejsze jest jednak Twój komfort i wygoda.

ZOBACZ OFERTY MIESZKAŃ NA SPRZEDAŻ W SOSNOWCU!