Nowe osiedle Karoliny w Katowicach

Nowe osiedle Karoliny w Katowicach
Marta Kulawik

Katowice są miastem, do którego chętnie wprowadzają się młodzi ludzie. Równie często wybierają oni mieszkania pochodzące z pierwotnego rynku obrotu nieruchomościami. Aktualnie w trakcie realizacji jest nowe osiedle Karoliny w Katowicach. Poznaj tę inwestycję bliżej.

Lokalizacja osiedla Karoliny

Nowe osiedle będzie zlokalizowane w północnej części stolicy Górnego Śląska, w dzielnicy Bogucice. To dogodna część miasta dla osób, które lubią spokojne rejony, ale zależy im na prostym dojeździe do centrum miasta. Nowa inwestycja mieści się zaledwie 1,5 kilometra od Spodka. Nowe zabudowania są doskonale skomunikowane z pozostałymi dzielnicami Katowic. Osiedle graniczy z ulicą Katowicką, która łączy lokację z trasami szybkiego ruchu. Nieopodal znajduje się Rondo generała Jerzego Ziętka, gdzie znajdziemy liczne przystanki autobusowe oraz tramwajowe.

Jak wygląda pozostałe zagospodarowanie okolicy? Znajdziemy tutaj liczne udogodnienia. Bardzo blisko opisywanego osiedla znajduje się żłobek, przedszkole oraz szkoła – to świetna wiadomość dla rodzin z dziećmi. Inne miejsca w pobliżu, o których warto wspomnieć, to supermarket, kościół, szpital, a także klub fitness. W odległości kilku kilometrów od nowopowstałego osiedla znajduje się Dworzec Główny oraz centrum handlowe – Silesia City Center.

Szczegóły inwestycji

Osiedle Karoliny jest inwestycją trójetapową. Docelowo ma ono składać się z pięciu budynków. Lokale mieszkalne będą zróżnicowane. Pozwoli to na wybranie idealnej przestrzeni, spełniającej oczekiwania różnych grup docelowych. Inwestycja przewiduje mieszkania jedno-, dwu- oraz trzypokojowe. Metraż nieruchomości mieści się w przedziale od 23 do 53,7 metrów kwadratowych. Lokale mieszkalne posiadają dodatkowo balkon lub taras. Dla mieszkańców przewidziano również miejsca parkingowe naziemne oraz podziemne.

CZYTAJ TAKŻE – LUKSUSOWE APARTAMENTY W KATOWIACACH

Nowe osiedle Karoliny w Katowicach – Etapy inwestycji

Pierwszy etap opisywanej inwestycji został zakończony. Kolejny już się rozpoczął i zostanie zakończony w drugim kwartale 2018 roku. Zamknięcie ostatniego – trzeciego etapu zapowiedziane jest na rok później. Warto wspomnieć, iż część mieszkań, które powstaną w obecnie trwające fazie inwestycji, jest już sprzedanych. Pod koniec budowy przygotowanych do użytkowania będzie 66 mieszkań. Wszystkie w stanie deweloperskim.