Nowe technologie wykorzystane w nieruchomościach

Nowe technologie wykorzystane w nieruchomościach
Marta Kulawik

Nowe technologie stały się dla większości z nas już niemal codziennością. Nowoczesne rozwiązania znajdują swoje zastosowanie również w nieruchomościach. Dowiedz się na czym polega idea smart house.

Czy smart house to rozwiązanie popularne?

Nowe technologie mogą być wykorzystane na poziomie korzystania z lokalu, ale także jego budowania. Te rozwiązania od kilku lat są już popularne na przykład w Stanach Zjednoczonych. W Polsce to nadal rzadkość, ale coraz częściej mówi się o wykorzystaniu technologii w lokalach mieszkalnych. Nieruchomości wybudowane w tej idei mają być nie tylko inteligentne, ale także oszczędne oraz ekologiczne.

Jak nowe technologie są wykorzystywane w nieruchomościach?

Obecnie laptopów, tabletów i smartfonów używa już większość osób, również starszych. Ten sprzęt może służyć nie tylko do komunikowania się i korzystania z usług bankowych. W smart house możesz za pomocą sprzętu mobilnego podłączonego do sieci internetowej zarządzać sprzętami, które znajdują się w Twoim mieszkaniu. Nowe technologie pozwalają na takie działania jak włączeni pralki, gdy nie ma nas w domu, zamknięcie okien, zmiana temperatury panującej w pomieszczeniu. Mobilnie możemy kontrolować również oświetlenie. Systemy są połączone z czujnikami ruchu, które „określają”, że domownicy śpią i można wyłączyć lampy w każdym pomieszczeniu.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Nowoczesne domy zapewniają nie tylko ogromną wygodę, ale również bezpieczeństwo. Nowe technologie mogą ograniczyć ryzyku włamania oraz pożaru. Czujniki ruchy zanotują ruchy nieproszonego gościa, które wejdzie drzwiami, a nawet przez okno. Czujniki temperatury ograniczają możliwość pożaru. Jeśli odnotują zagrożenie włączą zraszacze, które nie pozwolą na rozprzestrzenienie się ognia.

CZYTAJ TAKŻE – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYNAJMUJĄC LOKAL?

Budowa domu

Nowe technologie wykorzystuje się już na etapie budowy mieszkań. Obecnie tworzenie inteligentnego domu z płyty może zająć od dwóch tygodni do miesiąca. To dużo szybsze i bardziej komfortowe rozwiązanie niż wcześniejsze opcje. Jeszcze niedawno stawianie nowego lokum trwało wiele miesięcy i wymagało nakładu pracy wielu osób. Już teraz wiele osób woli wykorzystać szybkie rozwiązania, które pozwalają na sprawne postawienie wyjątkowej, innowacyjnej nieruchomości.