Nowoczesne mieszkanie – jak je urządzić

Nowoczesne mieszkanie – jak je urządzić
Marta Kulawik

Chociaż zazwyczaj na naszym blogu skupiamy się na opowiadaniu o sprawach formalnych związanych z nieruchomościami, interesujemy się również aranżacją wnętrz. Jest to temat, który bezpośrednio nie dotyczy naszej pracy, ale luźno się z nią łączy. Chcemy podzielić się z Wami kilkoma pomysłami. Nowoczesne mieszkanie – jak je urządzić? Dowiedz się więcej.

Dlaczego warto kupić mieszkanie do remontu?

Jeśli decydujemy się na szukanie mieszkania musisz ustalić konkretne kryteria. Ważną sprawą jest podjęcia decyzji o pożądanym stanie mieszkania. Lokale do remontu są tańsze i dają możliwość swobodnej aranżacji wnętrz. Urządzisz mieszkanie bez ograniczeń, możesz decydować nawet o liczbie pokoi, wysokości lokalu. Wybierając nieruchomość do remontu musisz skupić się na aranżacji całej przestrzeni. Warto zapytać agenta nieruchomości o kontakt do zaufanego projektanta wnętrz. Pracownik może również doradzić Ci w sprawach związanych z remontem oraz kredytem.

Nowoczesne mieszkanie – jak je urządzić – porady

Aktualnie nie ma problemu, aby znaleźć inspiracje związane z urządzaniem wnętrza. Na rynku znajdziemy wiele gazeta, a dodatkową skarbnicę wiedzy stanowi Internet i sfera blogowa. Styl lokalu warto dopasować do warunków w nim panującym. Z innych propozycji warto wykorzystać w kawalerce, a inne dla dużych nieruchomości. Efekt nowoczesnego, eleganckiego mieszkania możemy uzyskać dzięki zastosowaniu konkretnych barw. Najmodniejsze i najbardziej uniwersalne to biel, szarość i czerń. O takich barwach mogą być farby, ale też elementy wyposażenia. Pożądane materiały to stal, beton i w niektórych projektach drewno. Pozytywnie odbierane są oświetlone, przestronne przestrzenie. W ten trend wpisują się wysepki, otwarte kuchnie. Jeśli chodzi o ściany, których wygląd jest bardzo istotny poza wskazanymi kolorami projektanci stawiają na kamień oraz cegłę.

CZYTAJ TAKŻE – CZY WYNAJEM KAWALERKI SIĘ OPŁACA?

Nie wszystko z salonu meblowego

Chociaż króluje styl dużych przestrzeni, które cechują się minimalizmem i surowością, wiele osób decyduje się na ich przełamanie. Elementy, które kojarzą się z poprzednią epoką, prowincją mogą wprowadzić trochę ciepła do mieszkania i sprawić, że będzie przytulne. Możemy zdecydować się na nieoczywiste, ale popularne dodatki jak łóżko czy stolik z palet, odnowienie starych foteli.

ZOBACZ OFERTY MIESZKAŃ NA SPRZEDAŻ W SOSNOWCU

Koszty remontu

Aranżacja nowoczesnego wnętrza wymaga wkładu finansowego. Jeśli sprawą transakcji nieruchomości zajmuje się agent firmy Re/max Gold, zapytaj go o warunki kredytu. Agencja dzięki wieloletniej pracy z partnerami zaproponuje Ci korzystne, konkurencyjne warunki kredytu.