Plusy mieszkania na Śląsku

Plusy mieszkania na Śląsku
Marta Kulawik

Firma Re/Max Gold od lat działa na śląskim rynku nieruchomości. Nie trudno zauważyć, że ten region Polski jest bardzo specyficzny. Wiemy, że wiele osób jest zainteresowanych kupnem lub wynajmem nieruchomości na Górnym Śląsku, dlatego przybliżymy Wam zalety mieszkania na Górnym Śląsku oraz scharakteryzujemy ten region.

Górny Śląsk – charakterystyka regionu

Województwo Śląskie to najważniejszy region naszego kraju jeśli chodzi o przemysł. Leży on południu kraju. Jego atutem jest komunikacja, zarówno krajowa, regionalna, jak i ogólnoeuropejska. Miastem z największą liczbą mieszkańców w tym województwie są Katowice. W czołówce mieści się Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów. Na Górnym śląsku trzeba zwrócić uwagę na wysoki stopniu urbanizacji. Olbrzymia liczba mieszkańców w tej części Polski to potencjał rynkowy. We wszystkich dużych miastach aglomeracji znajdziemy miejsca związane z administracją, szkolnictwem wyższym, kulturą.

Rynek nieruchomości na Śląsku

Na Śląsku wciąż istnieje szeroka oferta mieszkań i domów na sprzedaż lub pod wynajem. Konurbację śląską tworzy 19 sąsiadujących ze sobą miast. Największy lokalny rynek stanowią Katowice. Liczba ogłoszeń dotyczących sprzedaży na wszystkich portalach internetowych wciąż rosną. Funkcjonuje tutaj zarówno rynek wtórny jak i pierwotny. Średnia stawka czynszu w Katowicach wynosi 1920 złotych i jest to najwyższa kwota w regionie. Najmniej, bo średnio 980 złotych zapłacimy za wynajem lokalu w Bytomiu.

Dlaczego warto?

Wiele osób przeprowadza się na Śląsk. Jest tu wiele dobrych uniwersytetów oraz uczelni wyższych. W tym województwie jest wiele udogodnień. Możesz dostosować lokalizację do swoich potrzeb. Przejazd między miastami nie stanowi żadnego problemu. Z pomocą przychodzą nam linie tramwajowe, autobusowe, kolejowe. W miastach typu Bytom mieszkanie można kupić lub wynająć w bardzo korzystnych cenach. Oferta szkół jest bardzo interesująca. Jeśli chodzi o miejsca pracy znajdą ich Państwa tutaj wiele. Można dostosować ofertę miasta do swoich potrzeb. Wbrew powszechnej opinii na Śląsku występuje wiele parków, elementów zielonych. Szeroka oferta rekreacyjna też jest plusem mieszkania na Śląsku.

Zalety regionu – Górny Śląsk

  • Najlepsze drogi, wyremontowane
  • Autostrada A4 i drogi ekspresowe
  • Liczne instytucje kulturalne
  • Oferta szkolnictwa i szkolnictwa wyższego
  • Dobre zarobki
  • Korzystne ceny mieszkań w niektórych śląskich miastach

Pamiętaj!

Jeśli interesuje Cię kupno/ sprzedaż/ wynajem nieruchomości na Śląsku, warto pomyśleć o pomocy pośrednika. Doświadczony agent nieruchomości zna rynek, może Ci doradzić i odpowie na wszelkie pytania. Na stronie firmy Re/Max Gold znajdziesz wiele ogłoszeń dotyczących transakcji nieruchomościami na Śląsku.